| PainMax1985 a întrebat:

Cat timp fac cu bicicleta de la Bucuresti la Constanta?

14 răspunsuri:
| alexalexandrusincerul a răspuns:

Depinde si ce viteza ai, daca nu faci opriri in jur de 7-8 ore.

Răspuns utilizator avertizat
| fuzzer a răspuns:

Distanta rutiera de la Constanta la Bucuresti este de 232 Km.

Depinde de fortele tale, traseul, si asa mai departe..Eu zic ca in maxim 3 zile.

| Florincrap a răspuns:

...eu as zice cam vreo 8-10 ore. Traseul recomandat de mine e:Bucuresti-Fundulea-Drajna-Fetesti (nu pe autostrada, pe drumul vechi spre mare)-Cernavoda (chiar nu stiu cum treci podul, avand in vedere ca este considerat drept autostrada)-Medgidia-Constanta (tot pe drumul vechi).

| Florincrap a răspuns:

Dar...poti trece podurile de la Fetesti/Cernavoda ca pieton, mergand pe langa bicicleta si faci cei 18 km dintre poduri off-road. Exista trotuar separat de restul drumului pe acele 2 poduri.

| PainMax1985 explică (pentru Florincrap):

Eu am luat in calcul si ruta Lehliu-Calarasi- Ostrov (cu bacul)-Adamclisi-Constanta dar cred ca sunt mai multi km asa.

| Florincrap a răspuns (pentru PainMax1985):

Da. Sunt mai multi km. Dar nu ai portiunea aia de 18 km off-road din Balta Ialomitei. Poti ia in calcul si ruta Bucuresti-Urziceni-Slobozia-Giurgeni-Harsova-Constanta. Mai lunga ca si cea cu bacul, dar exista un pod si aici (Giurgeni-Vadu Oii). Bacul circula dupa anumite orare. Nu cred ca te costa ceva daca treci podul de la Giurgeni (nu stiu nici aici daca se poate trece cu bicicleta. Daca se poate doar pe jos, ai 2 km de pod).

Răspuns utilizator avertizat
| AlexStefan1 a răspuns:

Faci vreo 10 ore.Parerea mea.

| Gsix a răspuns:

In jur de 3-4 zile... succes ciclistule happy

Răspuns utilizator avertizat
| KyLerMzQ a răspuns:

Eu as zice in 5 zile cu pauze.Si succesc sa nu te calce masinalaughing

| GaaraOfTheSand a răspuns:

Du-te ma ca nu face cu zilelestraight face
parintii mei au ajuns in 4 ore pe biciclete la Buzau el cam in 5straight face

| Sia_Patri_1997 a răspuns:

Nu iti face griji in 3-4 ore ajungi.Bine dar fara oprire...Iti urez succes :*