| anonim_4396 a întrebat:

Cate randuri inseamna 120-140 de cuvinte?

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! daca e scris pe foaie de caiet, 5 randuri, acum depinde si cat de labartat scrii...sanatate si sarbatori fericitehappy

| winter a răspuns:

Cate cuvinte scrii pe un rand, le aduni si le imparti la 120-140

| AnnyJonathann a răspuns:

Totul depinde de cum scrii daca scrii mare mai putine rinduri daca scrii mic mai multe rinduri

| EuILSustinePeCristi202 a răspuns:

Depinde. Daca scrie pe coala A4, cam 7-9 randuri, in functie de ce scris ai. Daca ai coala A5(de caiet [dictando, presupun]) inseamna 10-15 randuri. Acestea sunt simple aproximari. Daca ai de facut o compunere[am dedus, spune-mi daca e adevarat, da-mi un reply], ideal ar fi sa o faci pe o foaie, sa te incadrezi in numarul de cuvinte si sa vezi cate randuri sunt. Dar mare atentie, scrie ca si cum ai scrie pe foaia, pe care trebuie sa o prezinti.