| KiddoC a întrebat:

Cate volume are seria Academia Vampirilor de Richelle Mead si cum se numesc! Funda! big grin

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

6 volume :
Academia Vampirilor, lansată in anul 2007.
Inițierea, lansată in anul 2008.
Atingerea Umbrei, lansată in anul 2008.
Jurământ de sânge, lansată in anul 2009.
Limitele Spiritului, lansată in anul 2010.
Ultimul sacrificiu, ce va fi lansată in decembrie 2010.

4 răspunsuri:
| Annitu a răspuns:

1. Academia Vampirilor (2007);
2. Frostbite (2008);
3. Shadow Kiss (2008) şi
4. Blood Promise (2009).
Al cincilea volum, Spirit Bound, este programat sa apara în mai 2010, iar al şaselea e deja contractat, titlul şi data de apariţie urmând a fi comunicate curând.

| CartideCitit a răspuns:

Gasesti toata seria aici: http://www.cartidecitit.ro/Carti-Academia-Vampirilor. Lectura placuta!

| Doar1îngeR a răspuns:

Deocamdata sunt 5 aparute si nu au nume sunt doar numerotate.happy

| JeffRider93 a răspuns:

Are 6 volume:
1)Academia Vampirilor
2)Initierea
3)Atingerea Umbrei
4)Juramant de sange
5)Limitele spiritului
6)Sacrificiu final.
Richelle a lansat si Bloodlines, un fel de continuare a seriei, cu Sidney, Adrian, Jill si mai era un tip.Rose si Lissa nu apar decat pe la inceputul seriei.Numai bine.