| Mesteru a întrebat:

Cati ani de puscarie primesti daca jefuiesti o banca? Dar daca folosesti si un pistol?

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de cat ai furat si de faptul daca ai amenintat cu pistolul.
Fapta poate fi incadrata la furt calificat(daca nu ai amenintat), caz in care pedeapsa poate fi intre 3-15 ani, iar daca ai furat peste 200. 000 lei se socoteste consecinte deosebit de grave si pedeapsa este intre 10-20 ani(art. 209 Cod Penal).
Daca ai si amenintat fapta se socoteste talharie(art. 211 CP) si pedeapsa este intre 7-20 ani, iar la consecinte deosebit de grave intre 15-25 ani. Numai bine!

| mgtow a răspuns:

Depinde consecintele care le face infractorul si la ce acord ajunge instanta pentru pedeapsa...in tara cu spaga se reduce pedeapsa si chiar se ajunge in libertate

| darrio2007 a răspuns:

Incearca si vei afla.

| thealchemist a răspuns:

De ce esti asa pesimist? poate scapi.

| foxi a răspuns:

Numai daca te prinde! In romanica nu te prinde ca dai spaga!

| misu a răspuns:

Daca te numesti vintu si furi cateva miliarde de la fni primesti 2 sau3 ani, daca esti un simplu cetatean si furi o gaina ai pus-o de 10 ani concluzia trageo tu

| ATHOS a răspuns:

Daca jefuiesti banca colegei de un cubulet de cicolata si colega este mai plinuta s-ar putea sa primesti un pupic! Daca folosesti pistolul cu apa pentru a primi doua cuburi de ciocolata s-ar putea sa te trezesti cu ea "intreaga".
Bafta!

| Andaa_2747 a răspuns:

Chiar vrei sa incerci?laughing

| Fallen1Angel a răspuns:

Stiu ca sunt vremuri grele, ai putina incredere.
Capu sus!

| Juliebelle a răspuns:

Ai de gand sa te bagi p d'astea?

| mad0i21 a răspuns:

Ai de gand?laughing)

Întrebări recente