| fuckThisLife a întrebat:

Cati dintre voi judecati o persoana fara a o cunoaste, vizualizand doar aspectul fizic al acelei persoane?

7 răspunsuri:
| KiddFaraSentimente a răspuns:

E cam rau pusă întrebarea cu ''câţi?''.
Eu una, dacă e o persoană care nu e atât de frumoasă, atunci nu judec, dar de exemplu, dacă e o fată cu aspect mai vulgar, atunci da. happy

| UNfriendLY a răspuns:

Eu intotdeauna

| anonymus07 a răspuns:

Pai mai toata lumea face chestia asta. adica fa o compartie intre o fata care arata super bine. e imbracat bine si una care pute dupa ea si arata urat.Cu toate ca tipa care arata urat poate vorbi urat sau are un comportament urat tot te atrage deoarece e bine imbracata si arata frumos sau daca nu renunti la ea dar tot nu bagi in seama fata care e imbracata urat.Deci ideea e ca lumea este atrasa de frumos, nicidecum de un lucru inferior luiwinking. Asta-i crudul adevar sad

| CorinaaM a răspuns:

Eu nu prea ma uit la modul in care acea persoana este ijbracata.Pe mine ma intereseaza mai mult "aspectul" psihic. Sper ca te-am ajutat.Pa pa!

| VelAndrei a răspuns:

La inceput si asteptul fizic conteaza, dar pe urma nu (mai) este asa de important.

| Vanity a răspuns:

Muuulti, pentru ca in ziua de astazi totul tine de aspect ...nu stiu daca e bine sau nu, dar eu de obicei imi place sa cunosc o persoana bine inainte sa o judec, pana la urma m-am obisnuit si eu sa fiu judecata dupa aspect, desi am incercat sa fiu altfel, totusi toti ma critica " vai ce slaba esti, de ce nu te ingrasi? " iar apoi sa se comporte cu mine de parca as fi un extraterestru. Ma rog, subiectul asta e un punct sensibil ( pentru mine si pentru multi).

| aladin03 a răspuns:

Pe dinafara toate si toti suntem la fel! diferentele apar atunci cand privim inauntru!?!"parerea mea"