| ElenaElenushh a întrebat:

Ce ar trebui sa fac ca sa ma fac placuta? Adica sa ma placa lumea, sa socializeze cu mine? Am observat ca atunci cand ies cu prietenii nu prea ma baga nimeni in seama Vorbesc ..singura straight face Ce sa fac?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune lucruri interesante, fii mai amuzanta, încearcă sa iesi in evidenta. Atunci când prietenii tai vorbesc despre ceva, încearcă sa te bagi in convorbire, sau încearcă sa incepi o convorbire interesanta si amuzanta. Fii mai nebunatica, fa-i sa rada, nu sta retrasa intr-un colt. Fii plina de viată, nu închisă in tine. Dar niciodată sa nu intreci masura, pentru ca atunci o sa te creadă enervanta. Fii tu insuti dar si putin diferita. Succes cu prietenii si daca in continuare nu te baga in seama, fa-ti altii, oricum nu exista prieteni adevarati... :[;]

| contαbαndonαt a răspuns:

In primul rand nu exista persoane numite prieteni care, atunci cand iesi pe afara cu respectivii, sa te ignore. Daca e pe asa, inceteaza sa-i mai numesti prieteni, ca nu ai in realitate.
E simplu, daca asta e ceea ce-ti doresti, adica sa iti faci prieteni, atunci fa un efort si incearca sa fii ca si ei. Vorba aia, ce se aseamana se aduna, iar celor mai multi le place sa stea in compania altora asemeni lor.
Dar cel mai si cel mai important: fii zambareata si comunicativa, intr-un cuv. sociabila.

| vladionut94 a răspuns:

Pentru inceput fii mai extrovertit sa ai incredere in tine ca totul este posibil si nu mai fi probabil asa monoton cu prieteni tai incearca sa te inpui si sa te faci remarcat prin orice mijloc de care dispui

| aXandra a răspuns:

Eu spun să-ți cauți alt anturaj. Dacă nu te simți bine acolo unde ești nu are rost. Nu te schimba tu după ei, ci găsește-ți pe cine care să te înțeleagă.
Nu poți să placi pe toată lumea, dar nici nu poți fi plăcut de toată lumea.

| LalaBandFan21 a răspuns:

Ştiu că ar trebui să zic ca toată lumea *Fi tu*. Însă şi mi-e mi se întâmplă chestia asta, pur şi simplu încearcă să deschizi un subiect ce i-ar atrage, bagă-te în discuţii, că doar nu ţi se taie capul, râzi, socializează, fi încrezătoare. Lumea o să te bage în seama.

| Burada_Malina_1996 a răspuns:

In primul si ultimul rand puie monta

| Nicole_Katy_1990 a răspuns:

Paii atunci vezi unde este problema, tu sau prietenii, si trage o concluzie, poate prietenii sunt de vina, si eu am patit acelasi lucru.