| florentina_puiu a întrebat:

Ce-ati mai citit? Vreau si eu o carte buna...

Răspuns Câştigător
| tudor_cozocz a răspuns:

Eu nu ma mai satur de cartile lui Sven Hassel...

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ultima carte care m-a impresionat foarte mult e Arhipelagul Gulag a lui Soljenitin. Am citit-o cu curiozitate si oroare si mi se pare ca mi-a imbogatit viata, nelasandu-ma sa uit...

mira
| mira a răspuns:

""Ultima imparateasa"de Anchee Min, Editura Polirom, 2008 Mira

| LuS[z] a răspuns:

portretul lui dorian grey, twilight vol 1 morometii maitey

| muzica a răspuns:

"Portretul lui Dorian Gray" de Oscar Wilde,"Cronica unei morti anuntate" Gabriel Garcia Marquez

| miha2010 a răspuns:

Jane Eyre de ch.bronte mi s-a parut f.interesanta sunt doua volume; BALZAC -Femeia la 30 ani si Povestea celor treisprezece si Zahirul de Paul coleho

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Salutare! Am citit Colt Alb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste ACASA si NISIPURI MISCATOARE de Luminita Aldea. S-ar putea sa-ti placa. Mie mi-a placut mult.
GeorgianaP

| adelina_valentin a răspuns:

Mie imi plac cartile de genul "Sex and the City", sunt usor de citit si reconfortante.

| andra_danaila a răspuns:

"Foamea" lui Knut Hamsun – e o carte care te face sa te simti prost cu propria persoana, cu felul in care sunt oamenii printre care traiesti.

| traian_preda a răspuns:

"M-am hotarat sa devin prost", de Martin Page. E o mica trezire la lumea in care traiesti...