| codyalex a întrebat:

Ce faceti cand va plictisiti pentru ca sunt super plictisit big grin?

Răspuns Câştigător
| ...:::are a princess in a big world:::... a răspuns:

La ora asta vb pe mess sau uitate la televizor asta fac si eu acum pentru ca ma plictisesk ca si tine happy

13 răspunsuri:
| Catalion a răspuns:

Pai nu am o prietena, deci joc jocuri pe calculatorbig grin

| Bacteriuță a răspuns:

La ora asta. butonezi sau te duci la nani pui laughing happy

| βÚβÚ a răspuns:

Karaoke laughing

| darkeyes a răspuns:

Cand sunt plictisita pun exact aceeasi intrebare pe TPU.happy
Si mi se rapunde."iesi afara, plimba`te" cand eu pun intrebarea la 12 -1 noaptea.pentru ca de obicei seara ma plictiseschappy sincer nu ai ce sa faci, mai bine mai stai putin si te culci. A doua zi sigur iti va disparea plictisealahappy

| smaranditza a răspuns:

Mama mea mi-a spus candva ca un om inteligent nu poate spune niciodata ca se plictiseste; adica mereu isi gaseste cate ceva defacut; tu poti citi o carte, poti raspunde unora pe tpu.ro,etc
sau pur si simplu stai intins(pe pat sau pe jos, incamera, pe terasa, etc), cu geamul deschis, si asculti cum creste iarba; cu alte cuvinte stai doar tu cu tine insati, fara sa te gandesti la nimic, relaxandu-te! spor la... odihna...

| Vanyum a răspuns:

Pai eu te-as sfatui sa iti scoti un joc de strategie, daca asta nu merge sunati un prieten apropiat si faceti o "ieseala"

| autoboy a răspuns:

Intru pe TPU

| pnKK a răspuns:

La aceasta ora mas culca :p, iar in timpul zilei dau o fuga la un suc, la o plimbare, stau in parc pe laptop, citesc reviste, ma joc pe pc sau ies la o plimbare cu masina.

| alexa_4015 a răspuns:

Sincer si eu sunt foarte si ma uit la desena:d.imi plac mult(unele)sper ca te-am ajutatbig grin...

| mikilaina a răspuns:

Consider ca aceasta stare poate ascunde ceva... o tulburare emotionala, poate. Singuratatea este actiunilor noastra, poate fi mai mult mai sau putin profunda, se poate manifesta pe o perioada mai multa sau mai scurta de timp, insa sigur este o problema. Eu citesc un site de psihologie care m-a ajuta sa inteleg mai bine starile traite, situatia in care ma aflu si ma ajuta sa ma dezvolt armonios ca om, se numeste topexperti.ro. Iti recomand un articol un sentiment cu starea ta: http://www. topexperti.ro/experti/Anca-Dontu_70/articole/Cum-sa-iesi-din-starea-de-plictiseala_468 Sper sa te ajute si ori de cate ori traiesti aceasta stare, incearca sa te cunosti mai bine:)

| mikilaina a răspuns:

Aceasta stare poate ascunde ceva... o tulburare emotionala, poate. Singuratatea este actiunilor noastra, poate fi mai mult mai sau putin profunda, se poate manifesta pe o perioada mai multa sau mai scurta de timp, insa sigur este o problema. Eu citesc un site de psihologie care m-a ajuta sa inteleg mai bine starile traite, situatia in care ma aflu si ma ajuta sa ma dezvolt armonios ca om, se numeste topexperti.ro. Iti recomand un articol in sentiment cu starea ta de spirit: http://www. topexperti.ro/experti/Anca-Dontu_70/articole/Cum-sa-iesi-din-starea-de-plictiseala_468 Sper sa te ajute si ori de cate ori traiesti aceasta stare, incearca sa te cunosti mai bine:)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand sunt plictisita dau un search acolo la "Cauta" la TPU, si scriu "plictiseala" si gasesc zeeeeeeeeci de astfel de intrebarihee hee. Apoi vad ce s-a mai raspuns si fac cate ceva de pe acolo.

Multa bafta sa fi iubit`!:*:*:*