| anonim_4396 a întrebat:

Ce faci cand nu esti cu prietenii si te-ai mutat?

Răspuns Câştigător
assiris
| assiris a răspuns:

Cauti si altii. Cu timpul vei constata ca nu toti ti-au fost prieteni adevarati.

9 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Eu am fost in situatia sa fiu mutata la sute de km departe de parinti si prieteni. Cum s-a mai spus deja am socializat si mi-am facut alti prieteni, am muscat-o cu unii, am ramas prieteni pe viata cu altii, dar nu mi-am uitat nici prietenii vechi cu care tin si acum legatura. Este greu, este munca sa intretii prieteniile la distanta. Sau mai bine zis acum nu mai e asa de greu precum era, pentru ca este mail si messs si gmail si telefoane fixe cu multe minute sau chiar si mobile care au diferite facilitati. Fata mea si prietenul ei care face facultatea in alt oras se descurca binisor cu mijloacele moderne de comunicatie. Aproape ca sunt nedespartiti. Deci sunt diferite variante... Sa stii insa ca cel mai bine e sa te intelegi super cu vecinii. Iti spun din experienta. Oricati buni prieteni ai avea cand e nevoie de un mic ajutor repede tot apelezi mai usor la un vecin. Deci aviz vecinilor tai.

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Pastrezi, pe cat posibil legatura cu ei: telefon, messenger, hi5. Cand se poate, va vizitati!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Incerci sa gasesti altii... Si in masura in care se poate pastrezi legatura cu cei vechi... Am trecut de cel putin 2 ori prin asta... ce m-a socat cel mai mult a fost faptul ca dupa ce am plecat la facultate in alt oras si m-am intors acasa dupa 2 saptamani deja nu ma mai saluta nici una dintre persoanele cu care petrecusem timpul toata vara... Ma asteptam sa se intample, dar nu asa repede. Multa bafta!

| oareunde a răspuns:

daca ai varsta si timpul necesar, incerci sa te angajezi ca barman intr-un local frecventat de tinerii din noul oras. Daca nu full-time, macar in weekend. E cel mai bun mod sa cunosti foarte multa lume rapid, sa-ti faci noi prieteni si relatii! big grin

| ioana08 a răspuns:

Pai ti legatura cu cei vechi, iar apoy iti mai faci altii

| muzica a răspuns:

iti faci altii happy ca sa ai mai multi pe urma tongue

| yodeiutza96 a răspuns:

Iti faci alti happy

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Salutare! As cauta alti prieteni si as tine legatura cu cei vechi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti faci alti prieten si tii legatura cu cei vechi.(telefon, internet, vizite in concedii)