| smileysmiley a întrebat:

Ce`i mha cu caracatita aia care cica a ghicit cine va castiga la fiecare meci de la nationale raised eyebrows?
Am auzit de ea, dar nu am inteles nimic... cine imi poate explica... ceva un video sa vad si eu despre ce e vorba :S

2 răspunsuri:
| Quiss a răspuns:

In primul rand sunt Mondiale. Sau erau, ca s-au terminat.
Apoi... Numele caracatitei e Paul si traieste in Germania. I se spune "oracolul mondialului".
In acvariul ei se coboara doua recipiente cu mancare avand steagurile echipelor care se vor confrunta. Caracatita alege unul si se spune ca echipa reprezentata pe recipient va castiga. Si la Fifa World Cup 2010, Paul a ghicit toate castigatoare.
Cam asta e, video cauta si tu pe youtube, google, poze sunt destule in ziare.