| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna daca visezi urs brun? Mai exact ca dormi in pat cu un urs mare, brun si e foarte bland?
Sau preot? Daca visezi ca vine preotul acasa si iti cere bani? Insista sa-i dai o anumita suma de bani si nu vrea sa plece pana nu o primeste.

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Cu ursu, inseaman ca o sa te casatoresti cu cineva gras, sau ca o sa se ingrase rau in timp. Si chestia cu preotu, inseamna ca ai sau vei avea o datorie mare

| raluca0306 a răspuns:

Explicatii pentru visul: Preot

1. Anteriu ( de preot)
Vei avea mult noroc in tot ce intreprinzi.
2. Calugar ( preot )
Fereste-te de accidente.
3. Preot
tine-ti constiinta curata
-- anteriu de- noroc in toate imprejurarile
-- binecuvantand- vei primi sfaturi
-- la spovedanie- suspicios fara motiv
-- in biserica- altii se ocupa de tine
-- in negru- neplacere, calmitate, moarte
-- spovedit de- pierdere
-- vazand- logodna, onoare
-- vorbind cu- consolare, ajutor providential.
4. Preot
Daca visezi ca esti preot este semn de noroc.

Daca visezi un urs este semn ca vei primi provocari in afaceri. Daca ucizi ursul, vei putea scapa de persoanele pe care nu le doresti in anturajul tau. Daca o fata viseaza un urs este semn ca vei intra in conflict cu persoanele care iti stau in cale.

| lady_6820 a răspuns:

Preot daca visezi inseamna dracu iar bani vorbe