| RecycleBin a întrebat:

Ce inseamna expresia a arde, in limbajul asta care il folosesc tinerii

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Hristos a Înviat.
Să păcălești pe cineva la bani, să seduci o fată/o femeie, stare de agitație, etc.
Pa, pa.

| valentingb a răspuns:

O adaptare conform regulamentului TPU ar fi : O facem. O ardem e versiunea stilizata a unui cuvant interzis pe TPU, probabil se subintelege.

| LeMousiqe a răspuns:

Bună.
Depinde în ce mod este folosit cuvântul.
Paşte Fericit.

| Hevnoraak a răspuns:

Bănuiesc că te referi la expresia
"Ce te-aș arde"
Care înseamnă ce te-aș "iubi".

| AleexNC a răspuns:

Depinde cum folosesti expresia.
In ziua de azi poate insemna multe lucururi.

| StefaniaM a răspuns:

O prostie.

| Ralucutza15 a răspuns:

Tinerii din ziua de astazi folosesc tot felul de cuvinte.Este o prostie recunosc si nu as putea sa o spun aici pe TPU

| PartyClatita a răspuns:

A fi tare, sau asa ceva... O folosesc tinerii din ziua de azi.