| Unlucky a întrebat:

Ce job de vara as putea avea si eu? am doar 15 ani si vreau sa strang si eu niste bani vara aceasta pentru diferite lucruri pe care parintii nu isi pot permite..deci mda nu vreau sa imi stresez parintii sa ma ajute sa strang bani sau sa imi cumpere ei, vreau sa incep sa ma descurc si fara ei. deci idei de job-uri? preferabil in Bucuresti?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai econimises-te din banii de buzunar si pune-i deoparte. La 15 ani nu prea te angajeaza nimeni. Ai putea imparti pliante, prin Bucuresti. Informeaza-te. Plus cu niste bani pe care ai putea sa-i economisesti.

| Andreutzaaandreea a răspuns:

Si eu am cautat destul de mult am sunat pe la tot felul de agentii dar nimeni nu lucreaza cu copii mai mici de 16 ani

| Annutsa a răspuns:

Buna! happy
Am si eu o prietena, acelasi lucru cauta si ea anul trecut, ea avand tot 15 ani pe atunci. S-a interesat, si a gasit sa "lucreze" pentru Kaufland. Ce facea? In fiecare sambata, livra brosuri pe la blocuri... Si-a scos din treaba asta, 200 lei pe luna. Ai putea lua in calcul si varianta asta.
Pa-pa! happy

| barbieroz a răspuns:

Pai poti sa iti gasesti ceva ca picol, vanzatoare, impartitor de pliante etc...incepi sa cauti si bafta sa gasesti...

| pisi57 a răspuns:

Intraba la posta daca te lasa sa duci scrisorile.