| Niklauss a întrebat:

Ce origine e shakira

Răspuns Câştigător
| Indispus a răspuns:

E din columbia

14 răspunsuri:
| Tera a răspuns:

Shakira Isabel Mebarak Ripoll (născută pe data de 2 februarie 1977), mai cunoscută sub numele de scenă Shakira, este o cântăreață, textieră, dansatoare și producătoare columbiană.Ea a debutat la începutul anilor '90 în țara sa natală, devenind cunoscută pe întregul continent odată cu lansarea albumului Pies Descalzos în anul 1996.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Shakira

| AlexanderChristianFenty a răspuns:

E orginara din Colombia-bogota dar acum locuieste in Spania, cel putin asa se zvoneste, avand o relatie cu Piqué

| Avril_2123 a răspuns:

Columbiana.

| nazaseff1 a răspuns:

Cubaneza.n00bilor

| nazaseff1 a răspuns:

Columbianca skz * laughing

| Andra2012 a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Shakira gasesti aici tot ce vrei despre shakira

| onix_4285 a răspuns:

Ea s-a nascut in Columbia insa parinti ei au descendenti italieni, spanioli si libanezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Brazilia big grin

| onlyme2851 a răspuns:

Parca din Columbiathinking

| NarcysCatalyn a răspuns:

Africa daca nu nu stiu scuze.

| Lucian02 a răspuns:

E Columbianca dar acum e in China si era sa fie sifonata de niste pusti si are o relatie Cu Pique fundita?

Răspuns utilizator avertizat
| Nobody_4174 a răspuns:

Din cate stiu eu Shakira este columbiana.

| pupici_9914 a răspuns:

Nu stiu sincera sa fiu dar daca vrei poti sa cauti pe wikipedia