| DarkShina5566 a întrebat:

Ce parere aveti despre,, Romanul adolescentului miop"?

Răspuns Câştigător
| 감사 a răspuns:

Este o carte foarte buna ce vorbeste despre problemele pe care le confrunta un adolescent (scoala, dragostea, familia etc.). Daca nu ai citit-o ar trebui sa o faci deoarece vei intelege mai bine framantarile unui adolecent.

2 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Eu am citit această carte în clasa a-IX-a. Este o poveste interesantă cu care se confruntă acest adolescent. Cartea ilustrează aproape toate tipurile de teme şi este destul de interesantă.
Eu îţi recomand să o citeşti deoarece a fost şi subiect la Bacalaureat, aşa că nu se ştie niciodată când te vei bucura că ai citit-o.

| allynutsa a răspuns:

E destul de buna. Mircea Eliade trateaza subiectele si din punct de vedere filozofic el insusi fiind un filozof. In rest, prezinta problemele cu care se confrunta un adolescent pana intra in maturitate. Bucura-te de ea!:*