| samiZiciPompier a întrebat:

Ce poate fi mai bun decat somnul la ora 1 noaptea? Ce ganduri te tin treaz?
Eu citesc pe net si imi fac planuri de viitor despre cum sa schimb viata...

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cand nu ai acumulat oboseala din zilele(sau noptile) precedente, orice poate fi mai bun decat somnul.
Pentru mine, o noapte mai ok decat in pat, poate fi in garaj. Mai ales daca ajung la finalul unei lucrari, si noaptea vopsesc. Ma culc pe la 3-4, ma trezesc dupa 10, ca un puturos, si ma duc sa vad vopseaua lucioasa big grin
E un sentiment placut, mai ales ca urmeaza sa incasez banii pe manopera.
Daca nu e de munca, atunci sunt alte modalitati placute de a sta treaz:
-sticla de vin + o 'amica'
-sticle de orice cu grade + prieteni
-cafea de la automat + masina cu bass + 1, 2, 10 prieteni.
De ganduri la 1 noaptea incerc sa ma las, am cam depasit varsta. Dar, dupa liceu, pe la 1 noaptea stateam la pc, cu muzica in casti, faceam planuri pentru garajul de acum, cautam pe net scule, pareri despre ele, etc.

5 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Nu pot scrie ce ar fi mai bun decat somnul la ora 1, pentru ca nu este postata intrebarea in categoria potrivita laughing. Dar in afara de acest lucru, munca, grijile, planurile, scrisul (noaptea avem o imaginatie mai bogata).

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Ziua e asa si asa, noaptea e mai frumos, liniste, ganduri iti apar multe dar pe rand, si uiti intr-un fel de somn
dar eu pe la ora aia uneori prefer sa adaug sau sa dezvolt intrebari din cartea pe care incerc sa o scriu. sau ma arunc pe pat imi iau tableta in brate si ma apuc sa desenez ca pe urma sa le pot face cat de cat modele personale pentru unele jocuri. e mai mare inspiratia si creativitatea...

| Bogdiy14 a răspuns:

Ai dreptate man

| Adinagab a răspuns:

De ce te gandesti la viitor si nu te bucuri de prezent si de viata ta asa cum este?

| samiZiciPompier explică (pentru Adinagab):

Da-l in colo de prezent. N-am cum sa ma bucur de viata acum pentru ca nu mai sunt cum eram cand eram bine.