| anonim_4396 a întrebat:

Ce porecla as putea avea eu? De exemplu ma cheama Ramona.Ati putea sa imi dati exemple derivate de la numele Ramona sau macar sa aiba o legatura cu acest nume? Va rog mult!

14 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Am o colegă Ramona, mama ei îi zice Moni.

| Alex_7297 a răspuns:

Poreclele nu se pun în funcţie de nume, se pun în funcţie de temperament şi personalitate. Şi în al 2 lea rând nu poţi să îţi pui tu singură poreclă, ar râde toţi de tine... Poreclele sunt nişte "nume" care nu îţi plac, puse de alţii...

| Missy_4860 a răspuns:

Ramy
Ramonel
Ramyutzu
Ramonica
Moniciihappy
Ramolelbig grin
Romlaughinglaughing
Si tot felul de d'astea

| Boo a răspuns:

Ramy

| kytty a răspuns:

Buna ramonelhappy

ramy, ramo.depinde de persoana... pot gasi in fiecare zi un pseudonimlaughinglaughinglaughing

| liongirl a răspuns:

Bună!happy
Hai să-ţi spun ceva:pe mine mă cheamă Alexandra şi nu mă poreclesc după nume...
Porecla mea normală pe care mi-au pus-o prietenii este BiBu, nu ştiu de la ce, cred că l-au auzit pe unchiul meu că mă strigă aşa... iar cei care mă cunosc din vedere, îmi spun Lion sau LionGirl pentru că mă ştiu mai temperamentală, cum am eu numele pe tpu.Nu e vorba de nume, că mie nu-mi spun aşa... şi în plus, aşa cum au mai zis şi alţii, trebuie să-ţi pună prietenii o poreclă, nu tu.
Bye!

| bebytzza_9352 a răspuns:

Eu nu cred ca o porecla pleaca de la un nume...
de ex eu ma numesc roxana dar prieteni imi spun creata sau zuzi dar asta nu are nici o legatura cu numele meu.imi spun creatzza pentru ca eu am parul cret natural sau zuzi pentru ca sunt "zapacita" adica de cele mai multe ori eu sunt fata care ii face pe toti sa rada indiferent de moment...in fine acum nu vorbeam despre mine...sa revenimbig grin

depinde ce fel de porecla vrei... spun asta pentru ca exista si porecle rautacioase la adresa unei persoane dar si porecle spuse sub forma de alinthappy

eu daca as fi una dintre prietenele tale te'as striga Ramo sau pitic (pitic nu are nici o legatura cu inaltimea ta) dar mi se pare o porecla simpatica usor copilareasca dar placutahappy

dar sa stii ca nu este neaparat sa ai o poreclatongue cand iti gasesti porecla potrivita sa'mi spui si mie te pooop succes:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ramolita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ramo

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Romi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ramo

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parerea mea este romi. daca iti place foloseste-o nu te oblig. Ti-am dat doar un exemplu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda. sunt de acord cu bebytzza happy... nu trebuie neaparat ca numele tau sa aiba legatura cu porecla happy mie mi se zice tweetyhee hee ceea ce nu are nici o legatura cu numele meu( roxana-larisa)... dar na. oricum, sunt sigura ca o sa iti gasesti, sau prietenii o sa iti gaseasca o porecla super care sa ti se potriveasca si in acelasi timp, o sa-ti placa :*. rox.roczy id meu daca ai nevoie de ajutorr

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Branza