| AdyEmSustineCampaniaMosCraciunExista a întrebat:

Ce "praf" a rămas TPU! Am crezut că după un timp s-ar putea schimba in bine dar e la fel.Numai pokemoni care nu știu să agățe o fata si invers, care nu știu o boaba din lb.romana și nu in ultimul rând cei care sunt disperați dupa funda. Cât de redus mintal poți sa fii sa ceri după un raspuns o fundă!? Adică nu reprezinta nimic important o funda si chiar daca se ajunge expert TPU tot nu se schimbă nimic[înafară de poza înconjurată cu portocaliu]. Aceasta nu este o întrebare! E doar opinia mea in legătura cu TPU.

P. S:Rog acei pokemoni care se simt ofensați de ce am zis mai sus să se abțina de la răspuns ca oricum isi obosesc degeaba neuronul să scrie ceva deoarece nu imi pasă de opinia lor

Răspuns Câştigător
| yumeee a răspuns:

Ooooh dar eu îmi petrec o părticică din timpul liber navigând pe TPU şi luându-mă de copiii ăştia...care intră pe TPU şi pun întrebări care au mai fost puse de 1000 de ori, gen "Vă place justin bieber sau nu?"; "DE CE NU MAI E NINI LA TV:((:(("; etc. Copii care nu au niciun pic de cultură, materie cenuşie, ruşine sau respect faţă de cei din jur ( vezi aici "discuţia" mea cu o fetiţă ofuscată : http://www.tpu.ro/......pg-p-s-in/ ), şi, bineînţeles, chestia care mă irită cel mai tare, "fundiţă?"/"fundoi?"/"funduloi?"/"fundulika?".
Adică, really, la ce foloseşte? Când am intrat prima dată pe TPU (încă de pe atunci se cerşeau fundiţele), am crezut că dacă adun multe le pot schimba în bani, din moment ce toată lumea le cerea.

În fine, chiar cu toate astea, TPU era mai ok în urmă cu... un an, să zicem, era mai liber, mai interactiv, acum o ceată de puţani a asaltat TPU-ul. Şi chiar dacă de obicei mă distrez pe seama lor, pentru că gradul lor de incultură e strigător la cer, îmi pare rău să văd ce-a ajuns din conotaţia de "copilărie".

13 răspunsuri:
| JaJe a răspuns:

Ai mare dreptate AdyEm, dar ai uitat sa mai precizezi un lucru, si acele persoane care pun intrebari stupide de genul "ce mai faceti?"
Dupa mine ar trebui ca administratori site-ului sa cenzureze cuvantul Funda/fundita/funduloi etc. Iar cei care pun intrebari stupide, sa nu mai aiba dreptul sa puna intrebari, ci doar sa raspunda, dar daca si raspunsurile sunt stupide. sa fie banati. Ar putea folosi un script la care pentru fie care utilizator, daca din 10 raspunsurile date, cel putin 6 au fost declarate stupide, ar trebui sa se pedepseasca.

| alexmircescu13 a răspuns:

Aici se ajunge datorita lipsei de cultura si a lenei de a afla rezolvarea unei probleme cu propriul - citez -neuron. Si in felul asta probleme adevarate sunt eclipsate de funditse si fundoaie pentru raspunsuri aaabsolut irelevante la intrebari aaabsolut stupide. Tot inainte! Ar fi sadic sa primesc vreo panglicuta pentru raspuns!

| IIIx333III a răspuns:

Buna si tie! In primul rand, si eu sunt un "pokemon" care culege fundite, dar sunt unul cu creier. Daca ceri funda la fiecare intrebare inseamna ca ti se pare ca raspunsul pe care l-ai dat este corect si bun. Imi pare rau, dar nu toti suntem asa cum ai descris tu. Cateodata si cei mai buni utilizatori cer funda, si asta nu ii face mai prosti. Imi pare rau, dar nu este corect ce ai spus tu!winking

| Liviu a răspuns:

Tovarase te strange pantofi nene?
Ia mai du-te tu in Pi**a Mati si lasane pe "prafu" nostru aici
Nu ne intereseaza pe noi ca nu iti place tie
IMPORTANT e ca ne place noua
Daca ar fi fost sa primesc cate o funda cand aud ca " TPU " e praf
eram acum expert TPUlaughing
Termina cu aberatiile astea ca nu sperii pe nimeni
Te faci singur de ras gogule
Ai baut si tu o bere si vii sa te arzi in gafe pe site right? laughing
Macar ai trecut de pubertate omule?

| BlackVeil a răspuns:

Multe persoane(chiar si eu), iau TPU ca pe o competitie, funditele sunt considerate ca un fel de premiu (numai daca raspunsul dat a fost pe masura). Adica multi se simt bine dupa ce au primit o fundita!
Iti dau dreptate, ca unii cer fundite pe raspunsuri aiurea, cu greseli gramaticale, dar in legatura cu "pokemonii" (cum ii numesti tu), ce cer sfaturi cum sa "agate" o fata, nu-ti dau dreptate... Aceasta este o problema emotionala, ei doar cer sfaturi de la alte persoane, nu mi se pare in regula sa-i consideri stupizi...
Pana la urma fiecare intreaba si raspunde ce vrea, nu poti sa-i opresti!
Apropo daca nu iti pasa de opinia "pokemonilor", lor de ce le-ar pasa de opinia ta? Nu crezi ca ceea ce ai scris tu aici este stupid? Pentru ca pe TPU, se presupune ca postezi intrebari, cu scopul de a-ti rezolva problemele... Nu cred ca asta este o problema, asa ca opinia ta nu intereseaza pe nimeni, nu-si are locul, deoarece nu este intrebare, si nici nu te ajuta cu ceva.
Poti sa te numesti fara probleme un "pokemon", deoarece postezi aiurea!
Ps: Nu te mai supraaprecia in halul asta, pentru ca esti doar un pusti, crede-ma ca toti oamenii au acelasi numar de neuroni ca tine!
Putin imi pasa daca imi primesc stupid si nefolositor!

| BlackVeil a răspuns:

"Dacă iei TPU ca o competiție esti redusă mintal"
Folosesti cuvinte mari, pe care nici nu le intelegi... Nici nu ma cunosti in viata reala, nici nu sti daca am vreo boala mintala, daca am vreun hadicap!
Ti-am mai zis, nu poti opri aceste persoane sa posteze intrebari stupide, nu-i poti opri sa ceara funda dupa orice raspuns, jignindu-i nu rezolvi nimic, nimanui nu-i pasa daca ai vreo problema cu acest lucru...
Acei "pokemoni" sunt enervanti (iti dau dreptate), dar mai enervanti sunt pustii ca tine, ce sunt mult prea "inteligenti" pentru secolul asta, jingnindu-i pe cei din jur...
Cred ca cel "redus mintal" de fapt, esti tu.

| Dragotta a răspuns:

1.Eu nu ma simt ofensat de cineva care nu pune intrebari pe TPU ci se plange de intrebari.
2. Funditele da sunt banale doar ca multi i-au TPU ca pe un joc cu cat ai mai multe puncte cu atat esti mai important.De acea vrem fundite ca le meritam si sa stie lumea ca nu a raspuns un dobitoc.(Nu zic ca cei fara fundite sunt dobitoci)

| NinaY a răspuns:

Ai mare dreptate !

| Esf22321 a răspuns:

Ai mare dreptate, ma dezgusta foarte mult cocalarii de pe TPU care nu "stie sa scrie"

| AdyEmSustineCampaniaMosCraciunExista explică:

@Liviu vezi la persoane ca tine m-am referit! Ai 2 neuroni cu indulgenta si esti un smecheras din spatele PC-ului. Te-ai dat singur de gol

P. S: Citez:"Pai vezi ca esti prost? Ba da prost
Atat de prost cum n-am mai fost
Ca eu is pacifist da tu acu` m-ai scos
Din sarite...hai mai da-te in sloboz da-te in sloboz" [by Grasu XXL]

| AdyEmSustineCampaniaMosCraciunExista explică:

@BlackVeil Sincer nu imi pasă ca acei pokemoni să imi vadă opinia sau măcar să mi-o citească! Dupa cum ai zis "Pentru ca pe TPU, se presupune ca postezi intrebari, cu scopul de a-ti rezolva problemele" dar nu văd problemele în întrebari de genul ăsta: " sall TPU cf, care e culoarea/zodia/numarul/materia/melodia/favoritu/a mea favorita!

Apropo! Dacă iei TPU ca o competiție esti redusă mintal

| Tucică a răspuns:

Corect.

| 5a a răspuns:

Tata nu iti place nu mai intra, e un site public ce are acces toata lumea de la mic la mare, tu ai scris corect "agățe"? Nu mai manca c*c*t degeaba.