| amstaff a întrebat:

Ce rasa de caine va place? din toate punctele de vedere. mie ciobanescul german :X

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Ciobanescul mioritic carpatin Vezi poza...
http://www.animalutze.com/editorial-imagini/142.jpg
cam asa arata fostul nostru caine...
Este foarte bun pentru paza, foarte inteligent, stie nativ sa intoarca turmele de oi, este foarte bun cu copiii, foarte rabdator (incasa pumni si palme de la fiica-mea cand era foarte mica... si el lasa doar capul in jos... ).

13 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Cainele de vanatoare(brac german)-e foarte credincios, jucaus, plin de viata, agil.

daniela
| daniela a răspuns:

BICHÓN, câine de talie mică, cu părul lung, cu botul subţire, nasul negru şi craniul plat jucaus, vesel, iubitor

| kh1ss a răspuns:

Saint bernard

| JustMeFlory a răspuns:

Cei mici, albi si pufosiii:X...mor fupa ei:X

| N538961518 a răspuns:

Malamut de alaska

| sese a răspuns:

Imi plac toti cainii in special coker spaniel este... aproape uman. Cand spun aproape inseamna ca-i lipsesc "apucaturile" oamenilor.Altfel un caine inteligent, afectuos si evident frumos.

| ShaKuri a răspuns:

Amstaff

| funkydiva a răspuns:

Rotweiller.

| adina68 a răspuns:

In primul rand rasa teckel ( detin un asemenea caine si sunt f.atasata de aceasta rasa).
Apoi imi plac f. mult rasele Saint-Bernard, ciobanescul mioritic, cainele malamut de alaska, dog-ul german, doberman-ul, cainele de stana de Berna, ogarul afgan (pentru. eleganta)

| HelpMePlss a răspuns:

Bichon si kooikerhondje(rasa olandeza)hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut un lup si un dalmatian (amandoi foarte destepti si loiali) dar acum daca ar fi sa imi iau caine mi-as lua un Golden Retriever happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place mult bichonul frise.