| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac sa treaca timpul mai repede? nu vreau citit de carti va rog sa imi spuneti. pe 15 aflu la ce liceu sunt si pana atunci ma plictisesc de moarte va rog sa ma ajutati cu niste solutii.

5 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Buna Cristina - incearca sa fii tu si sa iesi cand vezi sau faci lucruri placute timpul trece mult mai repede.
1. Daca ai biocicleta, role, etc incearca sa iesi cu ele in parc si sa cunosti lume noua, sa te relaxezi si sa te plimbi.
2. Eu mai fac sesiune de seriale caut un serial bun si ma uit episod dupa episod la niste floricele sau un suc su chiar ma ajuta.
3. Cauta sa faci timpul sa treaca placut facand mai ales ceea ce iti place, plimbare, shopping, etc, dar in principal ceva sa iti permita sa fii tu.

| 8mariastar a răspuns:

Iesi prin par cu prieteni iesi la un suc du-te la bazin cu amicii

| meduzza a răspuns:

Uita-te la filme/seriale sau iesi pe afara cu prietenii tongue

| EmyEmyy a răspuns:

Iesi afara cu prietenii
mananca ceva
uitate la un film/serial
dormi
gasesteti un hobby
uitate la epic fail-uri si farse
uitate la vloggeri amuzanti sau vechi
Scrie o poveste
Compune o poezie
Du-te si gatesteti ceva
Fa teme
Uita-te la poze amuzante pe diferite pagini
Cauta sa raspunzi la intrebi aici pe TPU ca sa intri in top sa castigi un tricou, eu is in top 5
Gandeste-te la diferite chestii
Joaca-te cu fratele/sora ta
Ia-ti unul din jocurile astea : Battlefield heroes, League of Legends, Counter-strike 1.6, Metin2, Drakenstag, Crysis, Battlefield (1 si 2 );
Poarta o discutie luuuunga cu cineva
Si cam atat stiu eu
Bafta!

| andreeaskumpic a răspuns:

1. Stai la PC 2. Iesi afara 3. Uitat-te la filme / seriale crede-ma asa o sa treaca timpul doar daca este un film /serial de calitate care iti place, asa mi s-a intamplat si mie! PUPIK