| LordeTil a întrebat:

Ce sunt fenomenele: mecanice, termice, elecrtice si magnetice si optice?

Răspuns Câştigător
| Cenarx a răspuns:

Depinde ce fel de fenomene te referihappy daca te referi la cele fizice ele sunt mecanice(defeormarea) termice(topire solidificare evaporare) electrice (electrizarea) si magnetice(magnetizarea si optice(reflexia refractia) happy iti dau un sfat dupa poza ta e clar ca ai vreo 13 ani de cat sa ne intrebi pe noi mai bine deschide manualul sau caietul de fizicahappy

| LordeTil explică (pentru Cenarx):

Ai vrea u sa am 13

| LordeTil explică (pentru Cenarx):

Ai vrea u sa am 13 poza a fost facuta acum cativa ani

10 răspunsuri:
| xgd a răspuns:

Domeniile fizicii. Fenomen=schimbare, modificare, fenomen fixic = fenomenul in care se modifica marimi fizice, marimi fizice = proprietatile masurabile ale corpurilor [ masa, lungime, viteza, etc. ]
Sper ca te-am ajutat kiss

| LordeTil explică (pentru xgd):

Nu m-ai ajutat deloc

| xgd a răspuns (pentru LordeTil):

Am zis "sper", am incercat sa te ajut asa ca nu mai comenta -.-" ai zis "ce sunt" nu ai zis de exemple.

| LordeTil explică (pentru xgd):

Nu vroiam exemple

| LordeTil explică (pentru xgd):

Si comentez cat vreau nu esti nimeni de pret

| xgd a răspuns (pentru LordeTil):

Atunci nu mai pune intrebari de genul asta daca esti asa fitoasa, toti de aici vrem sa te ajutam ca altfel n-am fi trecut pe la intrebare. Si daca tot zici ca nu ai 13 ani si ca poza a fost facuta acum mult timp, ar fi cazul sa stii ce sunt alea. Oricum vad ca nu sunt singura caruia ii comentezi asa deci sti cum se spune."Fereste-te de prosti" :]]

| LordeTil explică (pentru xgd):

Poti sa ma insulti cat vrei nu ma deranjaza caci oricum mi-ai spune nu ripostez caci nu ma simt proasta sau chestii de genul acesta. Si ca sa stii nu e treaba ta ce stiu eu sau nu.

| LordeTil explică (pentru xgd):

Si apropo nu imi spui tu mie ce intrebari sa pun si ce nu.