| coco4782 a întrebat:

Ce Windows imi recomandati pentru urmatoarele date de sistem?
BIOS: 9Phoenix - Award WorkstationBIOS V6. 00PG
PROCESOR: AMD Sempron 3200+
RAM: 2GB
Display: nVidia GeForce 6100 (256 Mb)
HDD: 80 GB
Sa fie bun si pentru gaming

FUNDA happy

5 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Deci bios-ul nu are nici-o legătură cu alegerea windows-ului.
În al doilea rând nu poate fii vorba de gaming având o placă video aşa de slabă.
În al treilea rând ai un HDD mic, eu zic că cel mai OK ar fi windows xp sp3 (chiar daca nu s-a mai oferit suport pentru el si nici update-uri).
Si iti dau un sfat, pune mana si ia un laptop ca pc-ul care il ai nu e chiar deloc pentru gaming.

| coco4782 explică (pentru Evolution):

De fapt eu joc Counter strike 1.6 si in ultimul timp am avut probleme cu fps-urile, stiam ca de xp nu se mai ocupa nimeni si vreau sa trec la alt windows. N-am pretentii la jocurile mari, doar cs 1.6 happy

| Evolution a răspuns (pentru coco4782):

Nu ai ce alt windows in afara de xp, la 7 nu o sa se miste cu mai multe fps-uri happy

| coco4782 explică (pentru Evolution):

Am, avut 7 ultimate... nu m-a satisfacut.
Ce parere ai de Vista?
Am inteles ca nu prea e bun pentru jocuri straight face

| Evolution a răspuns (pentru coco4782):

Frate tu nu intelegi ca daca debea ti-a mers 7, vista nu o sa iti mearga nici atat?
Eu folosesv vista da iti trebuie memorie si procesor ca sa il ai, pe vista merge aproape orice fara sa iti dea protectie de firewall si antivirus si alte chestii din windows.
Windows 8 nici nu mai zic, nu cred ca ai drivere.
Nu ai ce alt windows in afara de xp sa iti pui.