| Dracos a întrebat:

Ce ziceti se face profit bunicel daca imi deschid server de metin2?
Vreau si eu niste sfaturi happy

2 răspunsuri:
| mOnAsX a răspuns:

Metinul este destul de profitabil datorita donatilor facute. deci daca ai multi oameni pe server. si ii indrumi sa faca donatii poti face si tu ceva bani,.

| Andr3yNumbeer a răspuns:

Depinde, la deschiderea serverului iti va trebui o firma de host care sa iti tina serverul 24/24 h. Daca nu vei avea host nici un pleyer nu va intra deoarece el cand va dori sa se joace tu nu vei avea pc u deschis si alte probleme. Daca il ai hostat, va trebui cineva sa ti-l faca cunoscut cu un forum cu mai multe chestii. Crede-ma eu am multa experienta. Daca ai totul in regula se va scoate un profit bunicel catdecat ca sa intretina hostu si internetul pe 1 an. Funda!?