| LoOvE a întrebat:

Cei de clasa a 7?(sau oricine)

Cum vi se pare chimia? Este grea? Cate note trebuie sa aveti pe un semestru?

Doamne eu nu o suport, imi strica toata media.

Răspuns Câştigător
| Fluture a răspuns:

Buna.
mie una imi place chimiea, chiar daca profuu' mi-a dat 6
xsad
meritam macar 8, dar.chatterbox
ce sa le faci?
trebuie sa avem minim 2 note, dar daca ai note micute poate te mai asculta l sf semestrului sa-ti maresti media.
Mie asa mi-a facut anul' trecut la fizic.[e acelasi prof si la fizic si l chimie l mine]
bafta :*

6 răspunsuri:
| ioana1704 a răspuns:

Chimia e frumoasa. trebuie sa inveti fiecare lectie. Nu merge altfel. Acum se pun bazele. Ai incredere

| happy_7964 a răspuns:

In clasa a 7a si eu uram chimia si profesoara. Mi se parea grea, iar profesoara ingrozitor de perfectionista. Orice faceai sau nu faceai isi nota in caiet si tinea cont de asta la nota.
Dar din clasa a 8a chiar mi-au placut si chimia si profa. Parca erau mai usor de inteles. Si faptul ca profesoara din generala era foarte corecta (in special la note) m-a ajutat foarte mult la liceu si chiar am invatat chimie si imi si place.
Notele le ai in functie de cum inveti. Daca inveti logic si nu mecanic fiecare lectie, fara exceptie o sa si intelegi si vor creste si notele. Altfel...Cred ca ai inteles ideea nu?
Succes la scoala!

| ColorGirl a răspuns:

Mie imi place un picoh go on.
dar nici eu n`am note bunelaughing
mai ales ca fac si cu dirigarolling eyes
care e o vacaangry
doamnelaughing
cine a mai inventat si scoala?laughing

| MiuuuxD a răspuns:

Si eu sunt in clasa a 7-a si l-a inceput mi-a placut chimia...am luat 10 la primul test dar la al doilea( care l-am dat marti) am facut varza...nu cred ca o sa iau mai mult de 5:-s. Daca intelegi si stii sa faci probleme atunci nu va parea grea.cred ca in jur de 3 note.big grin sper ca te-am ajutatwave

| alexutza_7365 a răspuns:

Chimia e destul de grea...noroc ca profa este buna si ne face media intre mai multe note

| VirtualDiva a răspuns:

Fie ca iti place, fie ca nu trebuie sa o inveti! Nu vreau sa te sperii dar in clasa a8a va fi mai grea, deci invata acum sa iti vina mai usor anii viitori:*