| zahy a întrebat:

Cel mai scump ceai din lume se face din excremente de urs Panda

In special cele mai scumpe ceaiuri din lume se fac din plante medicinale care se gasesc cu mare greutate, insa in China este in voga in ultima vreme un ceai mai special, la acest moment neavand un nume… Un profesor din China pe nume Yanshi a produs un ceai care se face cu excremente de urs Panda… Nu costa decat 69.000 dolari pe kilogram si acest pret il propulseaza ca fiind cel mai scump ceai din lume si in acelasi timp cel mai in voga pe piata din China. Yanshi il lauda ca fiind si cel mai nutritiv ceai din lume, din acest motiv poate si pretul foarte piperat… "Ursii Panda au un sistem digestiv foarte slab, care absoarbe doar aproximativ 30 la suta din tot ceea ce mananca. Asta inseamna ca excrementele lor sunt bogate in fibre si nutrienti..." este explicatia lui Yanshi.

Nu stiu cum sa plasez aceasta stire… parca omenirea asta incepe sa se intoarca la salbaticie… am inceput sa gasim mai nutritive si mai aromate lucruri care nu te-ai gandi vreodata… Acum acest ceai din fecale de Panda si daca va aduceti aminte si de cea mai scumpa cafea din lume, Kopi Luwak, care la fel este de fapt din excremente ale unei pisici salbatice ce traieste in Indonezia.

sursa :
http://www.codrosu.ro/......urs-panda/

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Am vazut la stiri asta.