| cevazacelamineintorace a întrebat:

Cerealele Chocapic ingrasa?

7 răspunsuri:
| Yzzza a răspuns:

Pai cerealele integrale din cate stiu eu, nu ingrasa. Apai acum ca cerealele Chocapic is chiar integrale cum scrie pe ambalaj, asta ramane de vazut...happy

| Lummy a răspuns:

Nu ingrasa...adica nu am auzit pe nimeni zicand asta...doar daca te gandesti mereu la asta

| giuly a răspuns:

Iti dai seama ca ar trebui sa mananci in cantitati industriale ca sa te ingrasi de la niste amarate de cereale...

| zeenath a răspuns:

Ingrasa daca le mananci in cantitati mari! De regula se recomanda max 100 gr la o masa amestecate cu un pahar de lapte. Ingrasatul depinde si ce fel de alimente combini la o masa sau pe intreaga zi si numarul de calorii! Uita-te pe cutie sa vezi cate calorii are /100 gr. Ce varsta ai? Am sa iti dau o formula simpla sa iti calculezi nr de calorii necesare intr-o zi ca sa te mentii la greutatea care o ai! G ( greutatea ta corporala in kg ) x 24 = A ( nr de calorii/zi pentru a te mentine la greutatea care o ai. ( ex.: 56kgx24=1344kcal/zi ). Daca te mai pota ajuta cu ceva, poti sa ma contactezi pe angela_haq@yahoo.com. Pofta buna!winking

| cocolino884 a răspuns:

Da pentru ca sunt cu ciocolata si chimicale. Poti incerca cerealele integrale!

| MyRuXzZzA a răspuns:

Nu ingrasa, dimpotriva...Sunt foarte bune pentru cei care tin cura, sau vor sa mai dea putin jos! Deci chiar sunt recomandabile...Succeskiss

| Piticoottt23 a răspuns:

Depinde happy. Daca mananci prea multe s-ar putea sa te ingrasi. dar daca mananci de exemplu in fiecare dimineata nu este nicio problema happy. Sper ca ti-am fost de ajutor. funda?batting eyelashes