| Paulutzu a întrebat:

Cine a comandat vreodata de pe okazii ro si e un site serios produse bune?

Răspuns Câştigător
| Hăgiul a răspuns:

Măi, eu ce să-ţi zic? Cu timpul înveţi asta. Eu tot ce îţi pot zice că în proporţie de 92% sunt oameni serioşi, care vor să vândă şi după te lasă cu un gust dulce.
Eu, de când sunt pe Okazii (2008), nu am luat decât o ţeapă (dar nici aia nu i-a mers), contează şi numărul de calificative şi să ştii userul. Cel mai bine ar fi să fiţi din acelaşi oraş sau să-ţi trimită prin curier cu deschidere colet la primire (în caz că are puţine calificative).
Din experienţă mea, este un site extraordinar cu produse bune (asta dacă prin bune înţelegi produsul adecvat cerinţelor tale), cu un sistem de votare serios.
Acum, tu dacă eşti nou, la fel vor crede şi alţii despre tine. Fiindcă nu ai calificative, există dubii.
Sper că ţi-am fost de ajutor.

5 răspunsuri:
| Roメette a răspuns:

Daca vrei sa comanzi de la cineva un anumit obiect, poti observa fidelitatea, de cati ani e membru si daca are calificative pozitive din dreapta unde scrie intr-un chenar "Informatii despre vanzator"

Calificativ pozitiv = Alti clienti au mai cumparat de la el/ea si nu au fost pacaliti.

SUCCES!

| 2ochicaprui a răspuns:

Tin minte ca am comandat o carte, am lasat nr de tel si in foarte scurt timp, o zi sau doua, am fost anuntata ca mi se va trimite cartea respectiva, ceea ce s-a si intamplat. Din punctul meu de vedere, da, e un site serios. Bafta!

| winter a răspuns:

Pe okazii.ro nu tine de ei daca a fost livrat produsul respectiv, ei nu fac decat sati publice anuntu dorit.mai incolo depinde daca acea persoana care a publicat anuntul este de cuvant.adica daca tu comanzi un telefon este posibil ca acea persoana sati livreze un cartof fara ca tu sa stii.si mai sunt fel de fel de cazuri.CINE STIE, POATE CA MAI SUNT SI PERSOANE CARE INTRADEVAR SUNT DE INCREDERe

| alinutz_2893 a răspuns:

Eu

| Paulutzu explică:

Faza e ca tu prima data primesti coletul apoi il platesti la posta deci nu te poate fraieri cu cartofullaughing