| anonim_4396 a întrebat:

Cine a creat coloana sonora din filmul Amelie?

3 răspunsuri:
| selef a răspuns:

Soundtracks pentru
Le fabuleux destin d'Amélie Poulain ( 2001 ) More at IMDbPro » Le fabuleux Destin d'Amélie Poulain (2001) Mai mult, la IMDbPro »
advertisement Publicitate
This soundtrack is available from Amazon.com Această coloană sonoră este disponibil de la Amazon.com

Please note that songs listed here (and in the movie credits) cannot always be found on CD soundtracks. Vă rugăm să reţineţi că melodiile enumerate aici (şi în filmul credite) nu poate fi întotdeauna găsită pe CD Soundtracks. Please check CD track details for confirmation. Vă rugăm să verificaţi CD urmări detalii pentru confirmare.

* "J'y Suis Jamais Allé" "J'y suis Jamais Allé"
Composed and Performed by Yann Tiersen Compus şi efectuate de Yann Tiersen

* "Les Jours Tristes (instrumental)" "Les Jours Tristes (instrumental)"
Composed and Performed by Yann Tiersen Compus şi efectuate de Yann Tiersen

* "La Valse d'Amélie" "La Valse d'Amélie"
Composed and Performed by Yann Tiersen Compus şi efectuate de Yann Tiersen

* "Comptine d'Un Autre Été: L'après Midi" "Comptine d'un autre été: L'après Midi"
Composed and Performed by Yann Tiersen Compus şi efectuate de Yann Tiersen

* "La Noyée" "La Noyée"
Composed and Performed by Yann Tiersen Compus şi efectuate de Yann Tiersen

* "L'autre Valse d'Amélie" "L'autre Valse d'Amélie"
Composed and Performed by Yann Tiersen Compus şi efectuate de Yann Tiersen

* "Guilty" "Vinovat"
Composed by Gus Kahn and Richard A. Whiting - Harry Akst Compusă de Gus Kahn şi Richard A. Whiting - Harry Akst
Performed by Al Bowlly Efectuate de către Al Bowlly

* "A Quai "A Quai
Composed and Performed by Yann Tiersen Compus şi efectuate de Yann Tiersen

* "Le Moulin" "Le Moulin"
Composed and Performed by Yann Tiersen Compus şi efectuate de Yann Tiersen

* "Pas Si Simple "Pas Si Simplu
Composed and performed by Yann Tiersen Compus şi efectuate de Yann Tiersen

* "La Valse d'Amélie (orchestra version) "La Valse d'Amélie (orchestra de versiune)
Composed and Performed by Yann Tiersen Compus şi efectuate de Yann Tiersen

* "La Valse Des Vieux Os" "La Valse Des Vieux Os"
Composed and Performed by Yann Tiersen Compus şi efectuate de Yann Tiersen

* "La Dispute" "La disputelor"
Composed and Performed by Yann Tiersen Compus şi efectuate de Yann Tiersen

* "Si Tu N'étais Pas Là" "Si tu N'étais Pas LA"
Composed by P. Bayle and G. Claret Compus de P. bayle şi G. Claret
Performed by Fréhel (Marguerite Boulc'h) Efectuate de Fréhel (părăluţe Boulc'h)

* "Soir De Fête" "De Soir Fete"
Composed and Performed by Yann Tiersen Compus şi efectuate de Yann Tiersen

* "La Redécouverte" "La Redécouverte"
Composed and Performed by Yann Tiersen Compus şi efectuate de Yann Tiersen

* "Sur Le Fil" "Sur le Fil"
Composed and Performed by Yann Tiersen Compus şi efectuate de Yann Tiersen

* "La Banquet" "La Banquet"
Composed and Performed by Yann Tiersen Compus şi efectuate de Yann Tiersen

* "La Valse d'Amélie (piano version)" "La Valse d'Amélie (versiune pian)"
Composed and Performed by Yann Tiersen Compus şi efectuate de Yann Tiersen

* "La Valse Des Monstres" "La Valse Des Monstres"
Composed and Performed by Yann Tiersen Compus şi efectuate de Yann Tiersen

* "Adagio for Strings" "Adagio pentru Strings"
Composed by Samuel Barber Compusă de Samuel Barber

* "The Child" "Copilului"
by Alex Gopher de Alex Gopher

* "Quimper 94" "Quimper 94"
Composed and Performed by Yann Tiersen Compus şi efectuate de Yann Tiersen

* "Comptine d'un autre été: La démarche" "Comptine d'un autre été: La demers"
Composed and Performed by Yann Tiersen Compus şi efectuate de Yann Tiersen

* "L'Autre Valse d'Amélie (Version Quatuor à Cordes et Piano)" "L'autre Valse d'Amélie (Versiunea Quatuor à Cordes et pian)"
Composed and Performed by Yann Tiersen Compus şi efectuate de Yann Tiersen

* "Les Deux Pianos" "Les Deux Pianos"
Composed and Performed by Yann Tiersen Compus şi efectuate de Yann Tiersen

* "La Maison" "La Maison"
Composed and Performed by Yann Tiersen Compus şi efectuate de Yann Tiersen

| NimeniCuActe a răspuns:

Multumim pentru cel mai "scurt" raspuns de pe TPU rolling on the floor... de fapt e un roman in miniatura dar ce mai conteaza... intentie sa fie... parerea meahappy

| gargaritza_5474 a răspuns:

Yann Tiersen!