| TheTruthBeneathTheRose a întrebat:

Cine joaca imagine town? Cum se joaca? Ce trebuie sa faci? Cum faci bani? Cum castigi titlul de bucatar, dansator? Funda pentru cel care imi explica cel mai bine cum se joaca!

Răspuns Câştigător
| corinacorina2001 a răspuns:

Stiu eu! Ma joc in fiecare zi! Mai intai trebuie sa completezi niste misiuni din carticica roza de jos pe care scrie Challenge book. Apoi o deschizi si accepti misiunea valabila in acel moment si urmezi pasi explicati in carte pas cu pas te duci unde iti cere si asa mai departe.In acest mod poti castiga popularitate care aduce bineinteles bani. Apoi exista niste insigne pe care trebuie sa le colectionezi si care apar in profilul tau.Ca sa intri in profil dai click pe poza avatarului tau in timp ce te joci. Poza avatarului este jos.Ca sa castigi insigne trebuie sa trimiti mesaje multe, sa ai multi prieteni, sa explorezi tot orasul folosind mapa de jos din coltul stang sa te joci in fiecare zi. Apoi urmeaza bani bineinteles in functie de faima pe care o ai poti sa castigi bani astfel:
50 puncte de faima 20 sau 30 bani
100 puncte de faima 30-40 bani
Si asa mai departe.Bani ii primesti zilnic.Si despre titluri ajutoarele sunt titluri maxime ca Hopefull Model sau Designer Assistant rrestul titlurilor ca Super Model or Profesionist Dancer sunt numai pentru celelalte lvl pe care numai membri care platesc bani le pot avea in rest totul este super in joc...
Sper ca v-am ajutat big grin

5 răspunsuri:
| elisa820 a răspuns:

S-a inchis pe13 august imagine town daca nu stati!

Răspuns utilizator avertizat
| Diana_Dumitrache_1998 a răspuns:

Ba da eu stiu cum se joaca ce nu stiu eu e ca cum se transforma punctele de faima in bani? va rog ajutati-ma va rog dau conturi pe club penguin mamber

| o0Iulia0o_6764 a răspuns:

Nu stiu... asta vreau si eu sa aflu crying

| nicoleta97_7760 a răspuns:

Trebuie sa implinesti sarcini din acea carticica.trebuie sa le platesti. daca nu prin card atunci prin telefon. dupa aceea cu banii pe care i-ai cumparat indeplinesti sarcini, mergi la mall...

sper ca te-am ajutat