| Mindjack a întrebat:

Cine-mi prolog (declaratii de dragoste) dintre Romeo si Julieta?

FUNDA!

1 răspuns:
| MuzicChristinaaa a răspuns:

1."O, pentru ce e amorul E-atat de crud pe cat e de blajin? O, pentru ce legat de ochi, amorul Isi afla tinta unde-l duce dorul..."
2."Ei bine, ura plina de amor! Amor setos de ura! Tot nascut Dintr-o nimica toata la-nceput!"
3."Vezi, iubirea-i o tortura Caci suferinta mea ce se rasfrange In dragostea ce mi-o arati, sporita, Mi-o faci prin ea si mai nesuferita... Iubirea-i un fum ce din suspine creste Aprinsa-i foc ce-n ochii dragi zbucneste..."
4."Dar s-o ador mai mult atunci ma-nveti, Caci masca ce saruta fruntea unei Femei frumoase nu ne face oare Sa banuim tot farmecul ce-ascunde Negreala ei? Si poti avea puterea Cand ai orbit sa uiti ce-a fost vederea, Comoara scumpa ce-i acum pierduta? Arata-mi o femeie ne-ntrecuta In farmece - si-o sa ma lase rece."
5. Ochii tai frumosi Sunt pentru mine mai primejdiosi Ca douazeci de spade de-ale lor Priveste bland: privirea ta blajina Ma apara de ura lor haina!"
etc...