| Ana2306 a întrebat:

Cine stie un mod usor si rapid de a invata?

Răspuns Câştigător
| kiddu_1282 a răspuns:

Este de preferat sa iei mai intai o pauzalaughing, sa te relaxezi cateva minute |"bune". iar apoi incepi sa citesti ce ai de invatat de mai multe ori si dupa ce consideri ca ai terminat... rogi pe cineva sa te asculte sa vezi daca ai retinut ceva. apoi din nou si din nou. pana cand crezi ca ai terminat de invatat. happy
sper ca te.am ajutatpuppy dog eyes. eu una asa invat si mi se pare cea mai simpla metoda. happy
bafta la invatat>; d

4 răspunsuri:
| Luori a răspuns:

Usor si rapid? Invatarea necesita timp - asa e logica mea. Tu vrei sa retii informatii fara sa nu te implici in procesul asta?
Cel mai bun mod de-a invata pe care-l stiu eu : cu vointa si concentrare.

| CristiUcV a răspuns:

Citesti din caiet sau dupa net... alt mod nu stiu

| rokssy a răspuns:

Buna. eu invat asa de obicei:
-intai citesc toata lectia cu un pix/carioca de o culoare tipatoare si in timp ce citesc subliniez fiecare fraza care mi se pare importanta.
-dupa am subliniat tot ce mi se pare interesant incerc sa impart lectia pe fragmente micute.
-apoi cu televizorus stins, fara telefon si muzica incep sa citesc pe fragmente imaginandumi.
-daca e ceva de bio cu desen, invat mai usor facand cat mai multe desene.
alt mod al meu de a invata (la istorie mai ales si geogra) este de a citi lectia si in acelasi tip scriu totul pe o foaie dar mai pe scurt. eu asa invaz. daca vrei poti sa incerci, dar nu uita, in liniste. succes.

| VαMρì a răspuns:

Bunaaa! O chestie care pentru mine functioneaza! Deci pentru a invata o lectie sau ce vrei tu deci te duci in cate o camera si citesti si rpeti o fraza sua mai mult daca poti apoi in alta apoi in alta si apoi mai repeti odata toata lectia sh poate reusesti.La min functioneaza. Hai pup:* si succes!