| tudorflorin96 a întrebat:

Citate despre Apocalipsa:
"Apocalipsa? Nepăsarea individuală pentru eşecul colectiv!"
"Un mic apocalips. Că moartea mea e moartea lumii mele."
"Apocalipsa este un ultimatum cu suspendare."
"Supraomul ar fi un eventual eşec al Apocalipsei."
"Apocalipsa este probabil singura cale de împlinire a cauzelor fără efect."
"Geneza justifică Apocalipsa? Întreb!"
As vrea sa comentati aceste zicale care fac referire la apocalipsa.

2 răspunsuri:
| TudorX7 a răspuns:

Sa nu crezi ca bvine apocalipsa deoarece a anuntat la stiri de vreo 4 ori ca vine apocalipsa si nu a venit nimic

| cristallchristine a răspuns:

Dupa parerea mea nu te mai interesa de lucrurile astea. Dumnezeu a facut lumea si tot el o va desface insa nu acum.toate aceste zicale sunt doar presupuneri.nimeni nu stie ce e o apocalipsa. poate fi o schimbare majora in viata tuturor oamenilor sau un "bum" care ne omoara.insa un lucru e sigu Dumnezeu nu va distruge asceasta planeta atata timp cat sunt inca oameni buni si credinciosiwinking.asa ca lasa apocalipsa sa stea la locul ei.