| Gabriel_Vlăduț_N._1996 a întrebat:

Coletele externe(aliexpress) sub 10 euro vin acasă chiar dacă stau la bloc? Dacă nu sunt acasă trebuie sa ridic coletul de la posta vamala sau de la posta de cartier?

Răspuns Câştigător
| bvsjufhasdgfjmsah231 a răspuns:

Daca produsul are o valoare mica sau sub 20 de euro, vine la posta dvs. Daca produsul are peste 20 de euro de opreste la posta vamala. Si bine doar la posta. Oricum o dă fiti înștiințat printr o hartiuta de la posta.

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Indiferent valoarea acestora, coletele externe se ridica personal si numai de la oficiul postal vamal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Chiar dacă stai în oraș sau în exteriorul orașului!
Eu locuiesc înafara orașului și de câteva luni nu trebuie să mai merg după colete la Poșta Vamală, mi le aduce poștașul din localitate.
Eu comand doar de pe ebay, însă bănuiesc că procesul de cumpărare este similar. Până în prezent am comandat 48 de produse, iar în prezent aștept alte două colete. Evident și acestea îmi vor veni acasă.

Numai bine!