| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Credeti ca o fata si un baiat pot fi BFF(best friends forever)?

Răspuns Câştigător
| byancacool a răspuns:

Da sigur ca da.Este frumos cand o fata este o prietena buna cu o fata. Dar cand sunt prieteni buni o fata si un baiat este si mai bine.Este dragut sa vezi si o prietenie dintre o fata si un baiat.

21 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Desigur. Am două prietene aşa care nu prea se înţeleg bine cu „specia" lor. Fără bff... dă o notă de superficialitate contemporană formularea aia.

| BruneTTe a răspuns:

De ce nu? totusi in majoritatea cazurilor cei 2 se amagesc ca pot fi si iubiti, relatia nu merge si se strica si prietenia. Dar se poate, si in unele cazuri dureaza o intreaga viata.

| doar.pt.voi. a răspuns:

Da.desigur.de ce nu?thinking

| Iuliaana a răspuns:

Da, de ce nu?

| Crisyy a răspuns:

Da. de ce nu?

| together4ever a răspuns:

Eu nu prea cred in prietenia dintre fata si baiat, am impresia ca toti baietii au intentii ascunse.(zic asta cel putin dupa experienta mea pentru ca sint considerata o fata destul de frumusica sau draguta si multi vor sa aiba ceva cu mine). Insa in alte cazuri posibil ca si exista prietenii, eu n-am avut asa ceva, mereu se dovedea pina la urma ca baiatul vrea mult mai mult decit pare sau cere

| raducu a răspuns:

Normal.Eu am o vecina, care sta de fapt in Austria, dar ne intalnim in fiecare an, ori de Pasti, in vacanta de vara sau in vacanta de iarna si ne intelegem mult prea bine.
Bine ca ai specificat in paranteza la ce te refereai cand ai scris BFF, ca altfel raspundeam altceva. laughing

Cius.

| Buttercup30 a răspuns:

Nu
toate prieteniile mele cu baietii tind sa ia alta intorsatura.doar cu nu las eu sa se intample laughing
trebuie sa pui o bariera intre amici si mai mult decat amici

| wolfer18 a răspuns:

Da, se cheama casatorie.Desi nici asta nu e sigur ca tine pentru totdeauna

Răspuns utilizator avertizat
| IusanLivia a răspuns:

Depinde...

| BornFree a răspuns:

Poate.in cazul meu dc devin bun prieten cu un baiat ma indragostesc de el

Răspuns utilizator avertizat
| ♥ℓiαnα♥ a răspuns:

Am vazut un film in care cineva spunea "Nu exista prietenie intre o fata si un baiat fara cea mai mica atractie sexuala"
In mare parte mi se pare adevara, chiar si pentru faptul ca ai intrebat asta ti se pare ciudat asta. Da, sunt de acord, dar asta nu inseamna ca nu puteti deveni bff, dar asta ar insemna sa va purtati amandoi exact cum sunteti voi, daca scoateti prea mult in evidenta faptul ca tu esti fata si el e baiat atunci o sa fie vreo complicatie...
Dar, tot cred ca un baiat si o fata pot fi bff. Oricum, daca esti bff cu un baiat, va urez sa va intelegeti super bine big grin.

| Pedala a răspuns:

Nu.
unul dintre ei la un moment dat sigur o sa vrea mai mult.

| alinoovsky a răspuns:

Da, de ce nu? Cunosc situatii si totul merge foarte bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Unul din cei mai buni prieteni ai mei este baiat.

| Sketch2 a răspuns:

Evident. Sincer, majoritatea prietenilor, mai exact prietenelor mele, sunt fete, si dap, si BFF fata.

| Iuli_6545 a răspuns:

Amici asa ...poate .nu stiu :X

| Iuli_6545 a răspuns:

Amici asa... poate. nu stiu :X

| MizukiOriginalPage a răspuns:

Posibil... dar de cele mai multe ori ajunge unul dintre ei sa se indragosteasca de celalalt...