| eu_3300 a întrebat:

Credeti in reincarnare? Justificati

9 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu cred.Totusi daca as crede la ce mi-ar sluji sa ma reincarnez intr-un vierme sau intr-un alt om daca nu am constiinta, amintirea vietii mele anterioare? Am o educatie stiintifica, de aceea nu cred. Apartin acestui secol.Credinta in reincarnare provine din nevoia omului asiatic de a sti si a se consola ca viata individului nu se poate termina intr-un singur ciclu.

| Flav a răspuns:

Nu prea si nici nu-mi bat capul cu asa ceva, vreau sa-mi traiesc viata pe care o am.

| pwp a răspuns:

Nu cred!

Răspuns utilizator avertizat
| Fluffy a răspuns:

Nu as putea baga mana in foc si sa afirm ca 100 % asa este, dar sunt tentata sa cred ca reincarnarea este o realitate.
In primul rand nu consider ca omul este doar un corp fizic si atat, iar dupa ce murim nu mai ramane nimic.Cred in existenta spiritului si in continuitatea sa dupa moarte, pe care nu o vad decat ca pe o trecere.
Nu cred ca intr-o viata
atat de scurta putem atinge un nivel superior sau nirvana despre care atat se vorbeste.Cred ca exista mai multe etape prin care sa putem obtine acest lucru.

| scumpik a răspuns:

Un pic de tot cred cam 35%... pentru ca ma gandesc ca putin adevar este si in chestiile astea astfel nu s-ar mai vorbihappy

| LifeIsNotPerfect a răspuns:

Nu cred un om traieste doar o data

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta! Intr-o alta viata am fost pisica, foarte clar. Justific: nu ma omoara nimic. Simt ca dupa prestatia lamentabila ca om voi deveni bufnita. Au ochii expresivi si insomnii, deci ne potrivim. Mi-ar fi placut catel, dar nu pot sa dau din coada chiar atat de mult.

| RuxMorgenstern a răspuns:

Da cred pentru ca dupa moarte nu are cum sa se termine tot adica ai murit gata ramai in rai sau iad si gata (iadul =creatie a oamenilor pentru ca ei singuri au creat iadul. Dumnezeu ne iubeste si nu ar fi avut cum sa creeze iadul ca sa ne faca noua rau.El ne iubeste ...nu ne-ar face rau).Dupa ce mori te reincarnezi iar si iar si iar pentru ca asta este viata si noi nu ne putem schimba destinul.Unii oameni foarte intelepti care sunt maeștri isi amintesc ce au facut in alta viata. Daca te pasioneaza eu as spune sa ii cumperi cartea,, Noul pamant,, scrisa de maestrul Omraam Mikhael Aivanhov care are mult mai multe carti ca de exemplu: Reguli de aur pentru fiecare zi sau restul colectiei din care este aceasta carte. Numai bine!