| eeeeeeeeee a întrebat:

Credeti in zodiac?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Nu, nu cred si nici nu ma indeletnicesc cu citirea lui. Daca se adevereste, atunci o iau ca pe o coincidenta.

19 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Nu cred. Sunt chestii generale, ca fiecare sa le interpreteze in situatia sa. O fosta colega de facultate lucra la o revista si inventa horoscopul. Multa imaginatie ca sa scrii mereu alte bla-bla-uri...

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu!

eileen
| eileen a răspuns:

Nu, cunosc pe cineva care face texte pe o luna pentru un ziar la coloana Horoscop. Nu cred in asa ceva...

Bula
| Bula a răspuns:

Da!
In 10% din cazuri mi se adevereste!

| borsec a răspuns:

Nu, cred ca sunt facute la repezeala inainte de a fi scrise in ziar.

| kh1ss a răspuns:

Da

| Ben. a răspuns:

Nu

tundenana
| tundenana a răspuns:

Nu, nu cred... eu sunt o persoana care nu cred decat in ceea ce vede (cu o exceptie, cred in Dumnezeu) si stiu ca se poate demonstra ...pana acum decate ori imi citeam horoscopul ma bufnea rasul ca absolut nu are nici o treaba cu mine... nici macar ce se zice despre zodia scorpion nu se prea potriveste... in fine ...fiecare crede in ce vrea...

| Alexandrinaa a răspuns:

Nu, nu cred in zodiac, dar il citesc de amuzament. Este si Astrologia o arta pe care nu putem s-o ignoram, fiind o traditie de mii de ani, din respect pentru cei care cred in ea, dar desigur, nu suntem obligati sa credem. Este adevarat insa ca anumite categorii de oameni in functie de zilele sau lunile in care s-au nascut, sunt cam la fel. Uneori se intampla ca ce auzi ca se spune despre tine, sau despre cei din ziua ta, sau despre cei din zodia ta, incepi uneori sa te gandesti... (sunt Berbec, se zice ca-s incapatanat: hai sa incerc sa nu fiu; sau se zice ca sunt bun ca sef: hai sa-mi descopar calitatile). Uneori aceste lucruri te pot influenta in binehappy. Ca si cum ar fi o parere a cuiva despre tine. Desigur, asta daca stii sa iei partea buna a lucrurilor si sa nu faci din Zodiac ceva obligatoriu sau un Dumnezeu. Altfel nu e rau sa citesc... chiar si din amuzament.

regis
| regis a răspuns:

Da. Mai ales ca mie mi se adevereste mai mult decat la Bula+. Ba chiar uneori citesc previziunile pentru toate zodiile si cel putin 9 din ele mi se intampla.

| hashe86 a răspuns:

Nici eu nu cred in zodiac. cel putin in cel zilnic sau lunar/anual.
in cel general am observat ca se mai potrivesc unele caracteristici descrise la zodia mea si mie, sau altora de aceeasi zodie. poate ca totusi intr un anume fel planetele ne infuenteaza. dar indiferent ce mi ar spune in horoscop nu ma las afectat in vreun fel, mi e total indiferent, poate doar sa ma amuz oleaca.

| simpluEu. a răspuns:

Nu.pentru ca nimeni nu stie ce se va intampla cu tine sau cu mine sau cu orice alta persoana peste o secunda, un minut, o ora, o zi si asa mai departe.

| jani a răspuns:

Nu cred....la mine nu se potriveste deloc

| Kiddu a răspuns:

Nu, pentru ca fiecare este diferit, iar acolo se zic numai generalitati.Citisem ca varsator (eu) se potriveste cu balanta(tipul de care mi-a placut), dar nu s-a intamplat nimicwinking Asa ca le citesc sa vad ce au mai inventat.

| pisi dy a răspuns:

Pai sunt site-uri unde poti sa-ti faci horoscopul gratuit, personalizat( www.mihneafiran.ro -aici iti da si interpretarea sau www.astrologikon.ro-aici muncesti tu un pic pentru ca trebuie sa-ti cauti singur pe site interpretarea). Normal ca daca asculti un horoscop general nu ti se potriveste ca nu esti nascut in aceeasi zi, ora si minut cu toti cei din zodia ta...

| sti a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Trebuie să știu în ce zodie sunt ca să știu ce temperament pot avea.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte nu aveam o treaba cu horoscopul si chestii d'astea, dar cand incepi sa vezi viata altfel(ex.cand t indragostesti=)>), si t intereseaza cum va evolua treaba, incepi sa crezi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

Întrebări similare