| RainUmbrella a întrebat:

Cum adica te-a ciupit? Sau ciupeste si tu pe facebook? Ce-s ciupiturile?

Răspuns Câştigător
| ioanaabt a răspuns:

Pur si simplu! Spre exemplu, daca cineva nu mai intra pe facebook de mut timp, poti sa il ciupesti. E o chestie asa... happy

1 răspuns:
| Ceapone66 a răspuns:

Ciupitura asta e o traducere idioata din engleza pentru Poke.
Poke inseamna sa ii dai cuiva pe Facebook o palma asa prieteneasca pentru a ii atrage atentia.
Ex: Marius Sibiu has poked you. Poke back
(Marius Sibiu te-a ciupit, Ciupeste si tu ...bla bla.)
Imagineaza-ti ca esti intr-o multime si vezi pe cineva cunoscut. Mergi la persoana asta si ii dai o palma usoara (mai degraba ii pui mana pe umar si spui "hei"). Asta e rolul Poke-ului sau in romana a ciupiturii.