| mynameisseby a întrebat:

Cum credeti ca este mai usor si mai sigur de dat pe rampi sau facut scheme in general cu skateboardul sau cu rolele... ce alegeti voi ( vreau si motivul) cel mai explicid raspuns are Funda SI vot! mersi mult!happy

2 răspunsuri:
| alecsa_5370 a răspuns:

Eu zic cu rolele pentru ca skateboardul iti poate fugi, iar rolele nubig grin sper sa-ti fie de folos:d

| Ar4bu a răspuns:

Eu zic de role : Trebuie să se gândească la acest lucru foarte serios, pentru că ceea ce se gândeşte astăzi se va gândi mâine, şi ceea ce se gândeşte astăzi să se facă să poată deveni realitate mâine. Puneti obiectele de siguranta precum:casca(in primul rand) dupa cele mai secundare cotiere genunchiere.Iti spun eu daca ai casca nu o sa iti fie asa teama si cel mai repede mod de a invata sa te dai pe rampi indiferent cu rolele sau skate-u incearca treptat, adica incepi cu rampi mici si dupa te duci la cele mari.Si zic din nou SIGURANTA PE PRIMU LOC!