| Bisbiavatar12 a întrebat:

Cum este corect? pagini inecesare sau pagini nenecesare? Sau care ar fi forma corecta?

4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Nici una nu e corecta. Nenecesare ar fi o constructie posibila, dar tie cum iti suna, toti ''ne'' aia unul dupa celalalt? Pagini inutile.

| Lioana a răspuns:

Niciuna din variante nu e corecta. Se spune "pagini inutile" sau "pagini care nu sunt necesare".

| kar1GaNNN a răspuns:

"Pagini inecesare" este forma corecta.

| elenabianca23 a răspuns:

Buna, in primul rand "nenecesar" nu exista. Inecesar ar fi forma corecta. Daca nu esti sigur poți folosi: "nu este necesar"