| PanicInThePentagram a întrebat:

Cum faci Print Screen?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In dreapta tastei F12 e o alta tasta pe care scrie "ins stamp" asta daca ai laptop, poate sa mai fie deasupra tastei insert pe care sa scrie "prtscn" sau "sysrq". depinde de tastatura.

| alabalaportocalala a răspuns:

Apasa pe butonul "Print screen"de deasupra sagetilor de pe tastatura, apoi du-te in paint, dai CTRL+V si apoi salveziwinking

| Yandel a răspuns:

Apesi pe butonul Print Screen, e undeva in dreapta sus dupa F-uri, dupa aia te duci in Paint si dai Paste (click dreapta - Paste)

| PurityBecameBlasfemy a răspuns:

Omlg. nu stii? exista un buton in partea dreapta la tastaturii langaf12 insert home scroll lock.in mijloc

| Useeeer124124 a răspuns:

Pe tastatura la calculator este un buton prin dreapta pe sus "PrtScn" apesi pe el, deschizi Paint si apesi Ctrl si V in acelasi timp. Daca ai laptop si nu ai acea tasta nu poti decat sa descarci "Photoscape " si sa faci captura.

| Andrei_Daniel_1997 a răspuns:

Cauta pe tastatura butonul.