| QiCKaaTc a întrebat:

Cum imi pot construi niste haltere sau gantere? Si, din ce sa le construiesc? 'Funda

7 răspunsuri:
| Robert7186 a răspuns:

Pai strange bani si cumparati

| Dalidah a răspuns:

Cele mai simple gantere pe care le pot gandi acum sunt 2 sticle de 2L umplute cu apa(daca vrei sa te rezumi numai la 2L pe fiecare brat) sau cu nisip, daca vrei mai grele.happy Important e sa te tii de treaba, constant si activ. Altfel nu se vad rezultatele.happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dalidah):

Mai grele? ce ai spus tu e foarte usor, nu o sa aiba rezultate cu asta sad

| BikerZone a răspuns (pentru Dalidah):

Ha,pai nu stiu ce faci tu cu 2kg pentru un brat...e patetic raspunsul asta, eu unul folosesc cate 20 kg pentru un brat...

| Apostol_Mihai_1997 a răspuns:

Pai folosesti o bara de metal. AR fi bine sa aiba filet la capat. Iei greutati de x kg, le dai gaura cu filet, infiletezi pe bara inaintea greutatilor o saiba ceva si o sudezi ca sa nu iti cada greutatile peste maini, infiletezi greutatile si pui o piulita la fiecare capat. Sau cumperi de la kettler cu 200 ron laughing

| QiCKaaTc explică (pentru Apostol_Mihai_1997):

N-am bara cu filet la capat... am fara filet. Vreo idee cum sa fac fara o bara cu file?

| tattooman a răspuns (pentru QiCKaaTc):

Da sunt niste arcusoare speciale care se prind la capatul barei ...macar alea sa le cumperi laughing