| johnnymax a întrebat:

Cum imi pot convinge parintii sa ma lase sa am un caine sau o pisica? Am numai note bune la scoala si sunt ordonat si cuminte.Stau la bloc, dar chiar langa parc.

2 răspunsuri:
| BlackDarkAngel a răspuns:

Inceteaza sa ii mai rogi, caci o sa ii enervezi. Sfatul meu este sa te porti cat mai frumos iar din cand in cand sa aduci vorba despre un animal de companie, sa le spui ca singura te plictisesti iar cand vezi lumea pe strada cu un animal de companie te simti prost. Daca nu merge aceasta metoda, ignora-i iar cand ei te vor baga in seama sa le spui: Daca chiar tineti la mine si nu suportati sa ma vedeti ignorandu-va atunci imi puteti cumpara un catel sau o pisica?

| Vickzye a răspuns:

Pai nu-i prea presa! Incearca sa dovedesti ca esti responsabil/a de cate ori ai ocazia, convinge-i ca meriti si ca iti vei asuma asta, o sa mearga!happy