| BiancaSerban a întrebat:

Cum imi pot convinge părinții sa ma lase sa imi iau caine?

Răspuns Câştigător
| PisicutzaCenusie a răspuns:

Un câine e o responsabilitate considerabnilă și tocmai de aceea părinții tăi se îndoiesc că ai putea să-ți asumi asta. Dar totuși există speranță; Trebuie să le arâți că se pot baza pe tine, începe să muncești, să ajuți la treburile casnice, să îți asumi mici responsabilități în locul lor pentru o vreme(mersul la pâine, focul la centrală, hrănirea animalelor dacă ai) astfel vor vedea că te implici și vrei să fi responsabil.și astfel după o scurtă perioadă de timp(2, 3 săptămâni) vei avea mai multe șanse să te lase să îți iei câinele dorit1 Eu îți urez succes!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ii rogi frumos si cu lacrimi in ochi.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde care este motivul lor pentru care nu vor sa-ti ia caine!