| мιcυтѕαααα a întrebat:

Cum imi pot sterge id-ul de mess?

Răspuns Câştigător
| NancySweetty99 a răspuns:

Click aici: http://edit.yahoo.com/config/delete_user
Te loghezi pe contul pe care vrei sa-l stergi si vei vedea o pagina care te avertizeaza ca urmeaza sa-ti stergi contul.

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Salut,
YAHOO MESSEGER - Cum pot sa sterg contul de Yahoo! (ID-ul de Y! Messenger)?
Simplu! Mergi la adresa: http://edit.yahoo.com/config/delete_user si completeaza datele de autentificare pentru a urma procedura de stergere a ID-ului / contului.
Are you sure you want to terminate your Yahoo! Account? Yes/No.
Sterge contul de Yahoo! (delete Yahoo! ID Account)
Inainte ca cineva sa stearga contul de Yahoo! trebuie sa stie ca odata cu acesta se sterge tot ce tine de acel ID. 360 blog, Address Book, Yahoo! Mail, Yahoo! Messenger ID, GeoCities website, My Yahoo, Yahoo! Bookmarks si restul serviciilor oferite de Yahoo! pentru acel ID vor fi sterse ireversibil, astfel ca mail-urile, adresele de e-mail, arhivele de messenger nu vor mai putea fi recuperate dupa stergerea id-ului. In cazul in care folositi un serviciu platit si aveti bani transferati in contul de Yahoo!, odata cu stergerea contului personal, suma de bani este pierduta.
"By terminating this account, you will lose your Yahoo! ID, Mail address, and Profile names. We will also delete your account data and settings across the Yahoo! network. This includes the contents of your HotJobs, Yahoo! Mail, Yahoo! Address Book, Yahoo! Small Business, Yahoo! GeoCities, Yahoo! Briefcase, My Yahoo! and more. Account deletion will also terminate any paid services that you own with this yahoo id. You may not be able to recover payments remitted for these services or the data associated with these accounts."
Bafta!

Alte răspunsuri
| ραρυƨнıcα a răspuns:

Multe persoane cred ca nu se poate sterge un ID de Yahoo. Ba da, se poate si este chiar foarte simplu. Daca sunteti sigur ca doriti acest lucru, trebuie doar sa intrati pe http://edit.yahoo.com/config/delete_user, va logati pe contul respectiv, intruduceti codul de securitate, si apasati pe Terminate this account. Din momentul in care ati dat click pe Yes, nu o sa va mai puteti loga pe acel cont, iar stergerea propriu zisa va avea loc in aproximativ 3 luni.

Alte răspunsuri