| Loveyourself a întrebat:

Cum pot sa blochez anumite retele de socializare
facebook-ul de exemplu
nu ma refer sa-mi dezactivez contul ci sa nu am acces deloc la acest site
P.s profesorul meu de informatica crede ca e o mare porcarie asa ca nea blocat site-ul si nu se poate intra pe el
cum pot sa fac si eu asta?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,
Pai fiecare are parerea lui la scoala profesorul are dreptul de a bloca accesul pe site dar acasa la tine daca iti place Facebook poti accesa oricand, dar daca ti-ai dat seama ca nu e de folos il poti sterge la www.facebook.com/help/delete_account sau poti bloca accesul pe calculator dim Windous la START-CONTROL PANEL-RETEA SI INTERNET-OPTIUNI INTERNET MENIUL SECURITETE SI SITE-URI RESTRICTIONATE SCRII SITE-UL SI APOI APLICA SI OK SPER CA TI-AM FOST DE AJUTOR

| gogυ a răspuns:

Cauti fisierul "hosts" in :\WINDOWS\system32\drivers\etc. Il deschizi cu un editor de text si pe ultimul rand scrii; 127.0.0.1 www.facebook.com

| KaRn a răspuns:

Daca folosesti chrome poti incerca asta :
https://chrome.google.com/......fdeojpcgbh