| larya234 a întrebat:

Cum pot sa-mi infrang teama de moarte?

Răspuns Câştigător
| angeltyo a răspuns:

Prin credinta. Simplu si concret. Du-te la biserica si ai incredere in primul rand in Dumnezeu. Daca faci asta, iti va da incredere si siguranta. Pt ca n-ai cum sa-ti fie teama daca crezi in Dumnezeu.
Celelalte metode sunt superficiale si nefolositoare. Ai putea pur si simplu sa incerci sa gandesti diferit. Sa privesti moartea ca pe ceva natural, care face parte din viata. Pt ca asa este. In plus, ai o viata intreaga in fata. Nu trebuie sa incepi sa iti faci temeri inca de pe acum.winking

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Derye a răspuns:

Trebuie sa-ti infrunti teama rolling on the floor

| andreeadragutza22 a răspuns:

Pai nu te mai gandi la partile rele ale vietii tale, gandeste-te la ceva bun cum ar fi sa fii sincera pe tine si sati traiesti viata la maxim happy cat o mai iai pentru ca numai 1 viata ai fundita daca vrei?big grin

| theea_5574 a răspuns:

Infrunta`ti teama.
sinucide`te.
hee hee
acum sper ca iti dai seama ca am glumit
nu ai de ce sa-ti fie teama de moarte. e doar o noua etapa prin care toti trebuie sa trecem ca un fel de "pedeapsa" pentru ceea ce am facut in viata. spre exemplu: daca aia fost un om cat de cat bun nu ai facut mari pacate[ sa omori, sa furi, sa le faci rau altora] vei muri usor. iar pacatele ce le-ai facut.nu se vor lua in considerare si vei putea ajunge pe o treapta spirituala mai inalta in viata urmatoare
daca pacatuesti multi[ucizi, furi.etc] o sa mori oleaca mai greu.adica vei avea parte de suferinta. iar in viata urmatoare vei ajunge pe o treapta spirituala mai joasa.
sper ca intelegi ce am vrut sa spun
bafta
p. s: nu`ti fie frica de moarte happy