| deffect a întrebat:

Cum as putea sa-mi infrang teama de scariile rulantelaughing?

Răspuns Câştigător
| andalu a răspuns:

In general majoritatea temerilor ni le infragem daca "ne supunem" lucrurilor respective.Asta daca e util pentru ca, de ex, si mie imi e frica de bungee jumping dar nu as face-o doar de dragul de a nu imi mai fi frica pentru ca nu mi se pare nimic util in asta.
In plus, ai putea sa te gandesti ce anume iti provoaca frica, nu vad nimic atat de periculos in niste scari rulante.
Acum am si eu o intrebare:intrebarea e pusa la misto? laughing)

6 răspunsuri:
| Ana a răspuns:

Si mie mi-e frica laughing mai imi e frica si d lift, oriqum nu cred ca o sa scap vreodata d frica asta.

kratos
| kratos a răspuns:

Sa fie cineva langa tine si sa le cobori de mai multe ori cu acea persoana langa tine.

| Aly07 a răspuns:

Trebuie sa faci ceva foarte complicat, sa te urci pe ele tongue.
succes.

| cretzufinish a răspuns:

Nu mi se pare pusa la misto, si mie imi era frica inainte dar m-am supus "provocarii" si am trecut peste. Inca ma mai tin cu ambele maini laughing

| inghetsatacufistic a răspuns:

Urca-te pe ele laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rogi un prieten care are un doberman si, in fata rulantei care coboara ii spui sa-i dea drumul si sa te asmute astfel incit sa urci. Lecuire instant.