| ♀ кɨđµ°♀ a întrebat:

Cum pot sa o conving pe mama care este foarte stricta sama lase afara pe la 11 noaptea? plz raspunsul cel mai rapid primeste fundita

6 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

Stai mai mult cu ea, vorbeste cu ea, ajut-o la treaba etc

| euAnk a răspuns:

Ajut'o in casa la curatenie, ascult'o cand iti zice ceva, iar daca iti reproseaza fii sigura ca tot pentru binele tau o face, fa'o sa aiba incredere in tine, spune'i cu cine iesi la aceasta ora, caci trebuie si ea sa iti cunoasca prietenii nu? pentru a fii sigura ca tu esti intr-un anturaj destul de bun, unde esti protejata mai ales si atunci cred ca tot raul este spre bine.happy

| tyana a răspuns:

Ar trebui sa stim si cati ani ai, si cat de sigur este locul unde vrei sa stai pana la ora 11. E clar ca mama ta vrea sa fii in siguranta si se simte nelinistita sa te stie afara pana la ora care ne spui.Ca sa o convingi nu ai nevoie de vorbe(pentru ca ma indoiesc ca se va lasa induplecata usor)ci sa vada mai multa responsabilitate din partea ta.Sa se convinga ca nu mai esti copil ci ai crescut! Deci ajut-o mai mult in casa, preia o parte din lucrurile pe care le face ea si le poti face si tu, si cu siguranta o sa ii dovedesti ca meriti mai multa incredere.Bafta!

| Andraa_8388 a răspuns:

Si eu pateam acelasi lucru cu mama, ascullt`o, stai mai mult cu ea ziua, ajut`o cand are nevoie de tine, cand te certi cu ea nu ii comenta si nu ridica tonu la ea si ai grija ce priviri ii arunci:*. Baftakiss.

| hevy a răspuns:

Buna! pai ai inventa ca te vezi cu prietenii pentru ultima oara pentru ca prietenii tai pleaca in alta tara sau ceva de genu asta.

| Alabala_4744 a răspuns:

Cati ani ai ?