| darkmihai a întrebat:

Cum sa copiez la test?

Răspuns Câştigător
| mybaby a răspuns:

Mai bine nu copia! Daca e sa iei o nota, mai bine ia-o pe drept! nu pe copiate.invata! ce e asa greu sa inveti?

15 răspunsuri:
| yumeee a răspuns:

Din minte. înveţi, şi copiezi de acolo. smug.

Răspuns utilizator avertizat
| xlmpq a răspuns:

Iti lipesti o fitzuica pe talpa de la adidas cu scoci si la test stai picior peste picior laughing

| Georgiana2905 a răspuns:

Interesante raspunsurile primite pana acum. Bazeaza-te pe copiat doar daca stii ca esti incredibil de batut in cap. In caz contrat ai afce f bine sa pierzi din timpul tau liber 2-3 ore pentru a te pune la punct cu materia. Uite asa nu ai nici o grija. Stii ce ai in cap, nu te temi indiferent de subiect si tot asa...

| Dreamy a răspuns:

Daca vede profa ta inrebarea asta... s-a zis ca tine! Dar poate cine stie? E si ea utilizator TPU!

| ker0seNN a răspuns:

Hmm pai ce sa mai... cu scrisul pe gume, cu fituica lipita pe adidas... Daca nu risti nu castigi mai bine ai copia direct din caiet si gata daca tea prins asta e! Eu am copiat pana acum si nu am luat nota 1-2-3-4 am luat cam 8-9-10 big grin
PS: Sper sa numi iau injuraturi de la parintii tai! laughing

| darkmihai explică:

Ai dreptate mybaby la test a prisno pe o colega si i-a dat 1 eu n-am copiat

| alienware a răspuns:

Scrii pe o foaie micuta cat sa vezi si o pui pe scaun si desfaci picioarele si citesti laughing

| NeVeR4NeVeR a răspuns:

Daca vrei nota 1 poti copia cat vrei sau daca esti mai mic de-a 5-a i(mare).

| george96 a răspuns:

Nu inteleg de ce sa copiezihappy! Este chiar atat de greu sa inveti?

Cand scoti o foaie de hartie pui caietul pe banca si foaia peste ca sa acopere caietu si cand nu e atent/a profu sau profa rasfoiesti prin caiet usor.Ti-as recomanda sa faci semne(indoituri) la lectiile mai importante ca sa fie mai usor sa copiezi.Eu am copiat de multe ori si nu m-a prins.Succes!

| MadutzaTzZA a răspuns:

Dca vr sa copiezi scrie ce ai de invatat pe o foita mica o impachetezi si o bagi in buzunar asta merge sigur

| Faiery a răspuns:

Orice ai face sa nu scrii pe mana sau pe haine...asa te poate prinde si demonstra ca ai copiat. La mine in clasa a prins ca a copiat cand si-a lipit hartiuta pe scaun, deci nu as paria ca e o idee super buna, dar depinde si de profa. Eu am folosit o metoda dintr-un film: am scris pe guma de mestecat cat mi-a intrat, am pus-o in penar si dupa ce am terminat am udat-o putin sa distrug,, proba''. Nu stiu daca e neaparat o idee castigatoare si nu e eficienta daca ai mult de copiat. Oricum, recomand sa inveti si sa nu copiezi, dar daca nu ai incotro trebuie sa stii cum e si profu/profa.

| indragostita_8050 a răspuns:

Pfff din experienta nu copia. Am luat 1:-p mai bine ma uit la colega cand nu e atenta profa sau eu stiu gaseste tu o cale!

| Pistea_Adriana_1976 a răspuns:

Inveti! sa iei10