| Levya a întrebat:

Cum sa ii spun colegei mele de banca,ca vreau sa ma mut cu altcineva?
Nu vreau sa se supere,plus ca ea este o fire mai baitetoasa...
Multumesc, funda.

6 răspunsuri:
| AleandraIleana98 a răspuns:

Ai Doamne stiu cum e sa ii spui unei colege ca nu mai vrei sa stai cu ea.Ar trebui sa ii spui ca vrei sa mai stai si cu altcineva, ca vrei sa vezi cum e sa stai u respectiva persoana, ca a fost frumos cat timp ati stat voi amandoua in banca, dar vrei sa mai stai si cu colega respectiva findca e mult mai aproape de stilul tau. Daca ar putea sta in spatele tau fosta colega de banca siur nu s-ar supara.Eu am facut asa anul trecut cu fosta mea colega de banca, s-a suparat la inceput pe mine dar i-a trecut.Nu stiu in cazul tau, dar cel putin in cazul meu nu a fost prea bineca m-am mutat cu alta colega, fiindca era mult mai fotoasa, prefacuta si profitoare decat cealalta.A vrut sa se mute cu mine doar sa copieze la lucrari, sa ia note mari si apoi sa nu mai vorbeasca cu mine.Asa ca ai grija cu cine o schimbi pe colega ta de banca, sa nu regreti.

| PotatoMustDie a răspuns:

Eu, fiind baiat, mi se pare o problema banala. Daca m-as confrunta cu asa ceva as zice doar "Ba, vezi ca ma mut cu ala.". Atat.

| CadeamiarMaseaua a răspuns:

Ii spui asa..Am avut incredere in tine dar tu mai tradat cand ai fugit pe curcubeul Varjitorului din Oz cu unicornul meu Hugo Boss.Din acest motiv va trebui te parasesc.Imi voi gasi calea mea proprie mergand pe aleea durerii catre alt(a) coleg(a) de banca uitand de zilele colorate din tineretea mea.

| JustMe69 a răspuns:

Incearca sa fii suptila si sa-i spui sincer dorinta ta. Ii spui ca vrei sa incerci sa stai si cu alte peroane, dar ca vrei sa ramaneti prietene. Sper ca va intelege, dar ar fi bine sa o intrebi tu prima daca ar vrea sa stea cu altcineva in banca. Cred ca va intelege. Exact asta mi se intampla si mie cu colega mea, dar eu nu i-am spus inca. big grin

| AlexaAlexandra11 a răspuns:

Daca tu astra vrei cred ca ar trebui sa ii spui verde'n fata ca o sa te muti cu alt cineva. Dar pe un ton prietenesc. Peste toate astea este dorinta ta straight face. Sper ca iti este de folos raspunsu' meu :*

| sweetfucks a răspuns:

Ii spui pur si simplu in fata ca nu vrei sa mai stai cu ea. nu te obliga nimeni sa stai cu ea, nu?